Domů / Novinky / Drsné motorkářské kluby

Drsné motorkářské kluby

Na pohled vážení pánové na ohromných dvoukolových strojích za svojí klidnou jízdou skrývají bouřlivé povahy, které jsou často svědky násilných událostí, jako je vražda, vydírání, pašování drog a další. Motorkářské kluby už nejsou jen o vášni k pořádným strojům. V dnešních dobách jde totiž o propracovanou síť, kde se netočí vše jen kolem motorek.

Na první pohled působí jako obyčejné motorkářské kluby. Pořádají srazy, mají pravidla, pobočky, své úředníky, pokladníky, viceprezidenti, prezidenti. Tímto výčtem, ale veškerá podobnost končí. Kluby se totiž hrdě hlásí k psancům, které stojí mimo zákon.

Hells Angels

je legenda mezi kluby. Nejslavnější klub si svoji pověst buduje již od počátku 40. Let kdy byl založen v Kalifornii. V dnešní době působí převážně v USA, ale má pobočky a aktivity v dalších 31 zemí. Podle posledních odhadů má klub 3600 členů. Díky velkému počtu členů, nelze všechny brát jako násilníky, vrahy či pašeráky. Nicméně klub je v hledáčku FBI, která je řadí mezi ty největší násilnické a zločinecké kluby pod sluncem.

Poslední policejní záznam hovoří o 123 zadržených členech, kteří by měli mít na svědomí pokus o vraždu, vraždy prvního stupně, obchod s drogami a další. Jen stěží by mohla policie udělat tento zákrok, kdyby jeden z členů nezačal práskat a neporušil tak absolutní zákon gangu.Hells-Angels-beat-Meredit-001

Mongols

Jak již název napovídá, jedná se o uskupení hispánských motorkářů. V roce 1969 klub založili hispánští veteráni, kteří se vrátili z války ve Vietnamu a byl jim upřen vstup do Hells Angels kvůli rasistickému zákonu, které v kriminální motocyklové branži chodí. Klub má necelých 600 členů a působí převážně v jižní Kalifornii, ale menší pobočky jsou i v jiných amerických státech, Kanadě či Mexiku a Itálii. Díky historii je hlavním nepřítelem klubu Hells Angels a v roce 2002 se vášně projevili naplno. Po přestřelce v Nevadě zůstali zastřelení dva členové pekelných andělů a jeden člen Mongols.

 

Další motorkářské kluby, které mají drsné zázemí a patří mezi nejnebezpečnější kluby na zemi. Bandidos má na 2400 členů a působí již od roku 1966. Pagans patří mezi nejmenší kluby, přesto patří do kategorie nejdrsnějších klubů. Outlaws MC jsou na světě již pěknou řádku let. První zmínka o klubu je zaznamenána v roce 1935 a od té doby se rozrostla do všech koutů světa.