Domů / PR / EFT pomáhá cítit se lépe v různých životních situacích

EFT pomáhá cítit se lépe v různých životních situacích

Naše emoce ovlivňují naše pocity, které mají vliv jak na naše tělo, tak i na naši psychiku. Také negativní emoce, které se objevují pouze občas, jsou v pořádku. Pokud je však prožíváme hodně a často, unaví tělo, které nám dává signály třeba v podobě chronických bolestí nebo úzkostným stavům. V takovém případě může pomoci eft terapeutka.

Co je terapie EFT?

Jedná se o účinnou a rychlou techniku, která nám pomáhá zbavovat se negativních emocí a různých druhů strachů. Již první terapie často přináší velkou úlevu. Tato metoda využívá znalosti principů čínské medicíny a kombinuje v sobě prvky psychologie a akupresury. Během sezení poklepává terapeut na meridiánové body nacházející se na našem těle. Klient zároveň hovoří o konkrétním problému, který chce v danou dobu řešit. Díky souběhu je klient na daný problém emočně naladěný, odblokovává se nahromaděná energie a ta může proudit po těle. Dochází k ústupu negativních emocí, které jsou s konkrétním problémem spojovány a dochází k lepšímu pocitu.

Jaké výhody EFT terapie nabízí?

Především je rychlá a má dlouho trvající účinky. Základ představují principy čínské medicíny. Není bolestivá a je neinvazivní. Je vhodná nejen pro dospělé, ale i dětské klienty. Mnohdy pomáhá i tam, kde jiné metody selhaly. Také eft terapie cena je příznivá.

Pomáhá řešit různé oblasti – úzkosti a panické ataky, fóbie, traumata, problémy se vztahy, nespavost, přejídání a nadváhu, nízké sebevědomí nebo některé druhy fyzických obtíží. Pomáhá s chronickými bolestmi.

Jaký je průběh?

Počáteční rozhovor – nastínění problému.

Technika EFT – probírání jednotlivých aspektů, které doprovází jemné poklepávání prsty terapeutky na meridiánové body, většinou na obličeji a rukou.

Tato neinvazivní technika je bezpečná a cílí na konkrétní emoční bloky omezující život klienta.