Domů / PR / Elektrické ohřívače

Elektrické ohřívače

Blížící se zimní období připomíná, že je třeba mít připraveno vytápění i v rozestavěných objektech, aby se práce nemusely přerušit i v mrazivých dnech. Ideálním řešením jsou například elektrické ohřívače Master, které jsou vyrobeny z odolných materiálů, mají robustní a přitom jednoduchou konstrukci a jsou snadno přemístitelná.

master-b2-3_detail_skProto se hodí k vytápění v průmyslových halách a provozech, dílnách, garážích, skladech a podobných prostor. Jejich nespornou výhodou je vysoká energetická účinnost a na výběr je několik typů s různým výkonem. Před poškozením vodou jsou elektrické ohřívače Master vybaveny ochranným krytím proti vodě a vlhkosti.

infracervene-topidlo-ufo-s-18-2_detail_skPořídit si některý typ elektrického ohřívače je snadné, neboť si můžete vybírat v pohodlí svého domova nebo kanceláře stránkách eshopu eprofi.sk. Kromě průmyslových elektrických ohřívačů jsou na výběr i různé podkategorie, jako jsou přímotopy, infraohřevy, olejové radiátory a domácí konvektory. Elektrické přímotopy s ventilátorem lze používat v menších i větších dílnách, garážích, skladech ale i na stavbách. Infraohřívače vydávají sálavé teplo a jsou vhodné k ohřevu předmětů nebo osob v dosahu zhruba do 4 metrů.

elektricky-konvektor-concept-ks-3005-1_detail_skZ hlediska šetření elektřinou jsou dobré olejové radiátory, které ohřívají olej uvnitř žeber a mají dlouhou tepelnou setrvačnost i po vypnutí. Konvektory jsou jako doplňkový nebo záložní zdroj tepla vhodné do domácnosti zejména v případě silných mrazů nebo při potřebě rychle vytopit jakýkoliv prostor v domě. Teplo vyzařují prouděním nebo sáláním, takže se prostor vyhřeje velice rychle.

Umíte šetřit za elektřinu?

S rostoucími cenami za energie se každý z nás zabývá otázkou jak ušetřit za elektřinu. Existuje řada možností a také šikovných rad. Je známo, že nejdražším topením je pomocí elektřiny. Pokud se elektřinou netopí, spotřebuje se nejvíce elektrického proudu na osvětlení, vaření, praní a chlazení. Ušetřit lze například u elektrického bojleru, u kterého nastavíte teplotu na 55°C. Omezíte tepelné ztráty a tvorbu vodního kamene, který také způsobuje vyšší spotřebu proudu.

olejovy-radiator-concept-ro-3111-1_detail_skDobré je také co nejlépe izolovat vedení teplé vody například k průtokovému ohřívači vody. Značných úspor dosáhnete výměnou starých spotřebičů za úsporné. Platí to zejména u chladniček a mrazáků.

Při výběru nových spotřebičů se nejprve zaměřte na energetický štítek, který vám ukáže nejen spotřebu energie, ale i účinnost. Povinné označení štítkem dnes platí pro pračky, sušičky, chladničky, mrazničky, myčky nádobí, elektrické trouby a ohřívače vody, zdroje světla a klimatizační jednotky.