Domů / Novinky / Generální ředitel Nokia: Do roku 2030 budou chytré telefony ve vašem těle

Generální ředitel Nokia: Do roku 2030 budou chytré telefony ve vašem těle

Dokážete si představit, že byste měli ve svém těle zabudované chytré zařízení? Pro mnoho lidí je to noční můra. Zdá se, že některé technologické osobnosti s něčím takovým už počítají. Pekka Lundmark, který je generálním ředitelem společnosti Nokia, uvedl, že smartphony nebudou do roku 2030 s ohledem na konektivitu tak běžné jako nyní. „Smartphony budou do té doby implantovány do těl jednotlivců“.

CEO společnosti nastínil děsivou budoucnost telefonů

Generální ředitel společnosti Nokia řekl:

„Do té doby (2030) rozhodně smartphone, jak ho známe dnes, nebude nejběžnějším rozhraním, mnoho z těchto věcí bude zabudováno přímo do našich těl,“ při svém vystoupení v panelu na Světovém ekonomickém fóru v Davosu. Švýcarsko.

Zde Pekka Lundmark, generální ředitel společnosti Nokia, hovoří o svých názorech v Davosu:

Podle něj budou běžné smartphony postupně nahrazovány nositelným zařízením, jako jsou chytré brýle nebo hodinky. Dalším krokem budou implantáty do lidských těl. Svět by se neměl těmito zařízeními monopolizovat do té doby, dokud se nestane normou 6G. Očekávaný příchod 6G by měl být ještě před rokem 2030. Zatím je potřeba více pracovat na infrastruktuře, aby se mohlo být celé lidstvo online. Ne každý ví, co je to 6G a jeho definice je poměrně nejasná. Zatím mnoho lidí ani nevím co je to 5G. Tato kontroverzní technologie vstoupila do našich životů a zatím nejsou známy všechny její negativní dopady.

Generální ředitel společnosti Nokia dodal, že „inteligentní znalostní systémy budou synchronizovány s flexibilními výpočetními kapacitami, abychom byli efektivnější“. To předefinuje naše životy a to, jak žijeme a pracujeme, a také se postaráme o naši planetu.

„Přestože v 5G stále existuje mnoho inovací s vydáním nových standardů 5G-Advanced, Nokia Bell Labs již zahájily výzkumné práce na 6G.“

Etická stránka věci

Již nyní je mnoho lidí vyděšených z toho, že jsou prostřednictvím chytrých zařízení sledováni. Když nechceme být sledováni, stačí chytré zařízení odložit a vypnout ho. Když budeme mít chytré zařízení v těle, tak ho nelze odložit a bude s námi naprosto všude, kam se vydáme. Je důležité dbát na etické aspekty a zastavit toto šílenství. Opravdu chceme, aby měly technologické společnosti přístup k našim biometrickým údajům? Již nyní dokáží chytré hodinky využívat biometrické údaje každého z nás. Pokud by byl každý člověk takto sledovaný, technologické společnosti a vlády by o nás věděly naprosto všechno.

FOTO: WEF YT screenshot