Domů / PR / Granitové nádobí jako šikovný pomocník do každé kuchyně

Granitové nádobí jako šikovný pomocník do každé kuchyně

Že jste ještě neměli čest se s tímto druhem nádobí seznámit? Pak je nejvyšší čas. Granitové nádobí se vyrábí z litého hliníku, který má granitový povrch. Je to ideální volba pro tepelnou úpravu potravin formou dušení a pečení a můžeme si jej pořídit jak do domácnosti, tak i do stravovacích provozoven.

Jaké výhody nabízí granitové nádobí?

Je jich celá řada. Především je to velmi odolný povrch, který se jen tak snadno nepoškrábe, dokonale vede teplo a je nepřilnavý. Také je šetrný pro používání tuku, kterého je, při úpravě pokrmů, potřeba jen velmi malé množství. Výhodou je i jeho rychlé zahřívání, teplotu udrží po dlouhou dobu. Vzhledem k tomu, že je dokonale tepelně vodivý a má dno z kvalitních materiálů, můžeme snížit teplotu na minimum, hrnec si ji však stále udržuje. Díky tomu šetří i náklady na energii potřebnou při přípravě pokrmů. Tyto vlastnosti určitě ocení každá hospodyňka.

Jaké druhy nádobí si můžeme pořídit?

Při přípravě pokrmů využíváme různé kousky. Nejčastěji se jedná o granitové hrnce, granitové pánve a pekáče.

Bez tohoto kousku nádobí se neobejde žádná kuchyně. Kromě již výše zmíněných pozitivních vlastností jsou granitové hrnce lehké. Jsou ideální volbou pro ty, kdo chtějí, nebo musejí vařit bez využívání tuku. Hrnce můžeme používat i na indukční desku.

Díky nepřilnavému povrchu se pokrmy během přípravy nebudou připalovat. Granitové pánve a pekáče jsou lehké a nabízejí tak snadnou manipulaci. Dokonale vedou teplo, pokrmy se na nich připravují velmi snadno. Jsou skvělou alternativou pro smažení a pečení s minimálním množstvím tuku.

Na koho se obrátit?

Široký výběr různých kousků nabízí e-shop jsemvkuchyni.cz. Nalezneme zde kvalitní a designové kousky, které potěší. Nabízený sortiment se stále rozšiřuje a nacházejí se zde kousky, které splňují nejen technické, ale i funkční vlastnosti velmi náročného kuchyňského nádobí.