Domů / PR / Hledáte práci? Pomůže vám pracovní portál

Hledáte práci? Pomůže vám pracovní portál

V dnešní době nebývá vždy snadné najít odpovídající práci. Pokud i vy hledáte novou pracovní pozici, kromě úřadu práce můžete využít některý pracovní portál. Je to jedna z nejvíce využívaných možností, jak si najít práci. Na každém pracovním portálu je široká nabídka pracovních míst.

Jak vybrat tu správnou práci

Než začnete hledat, ujasněte si, jaké dovednosti a znalosti máte, jaká je vaše představa budoucího zaměstnání a zda splňujete předpoklady pro práci, kterou hledáte. Pokud máte jasno, začněte s hledáním na pracovních portálech, kterých je v současné době velké množství.

Pracovní portál hitprace.cz nabízí vyhledávání práce podle zadané lokality nebo konkrétní pracovní nabídky. Také zde naleznete přehled brigád. Pokud máte zájem o aktuální přehled nových nabídek práce v konkrétní lokalitě, do příslušného políčka vyplníte svoji e-mailovou adresu, na kterou vám budou aktuální nabídky zasílány.

Pracovat můžete na hlavní pracovní poměr, zkrácený úvazek či brigádu.

Práce na hlavní pracovní poměr

Tento druh práce znamená práce na plný úvazek, tedy 40 hodin týdně se standardním smluvním vztahem založeným na pracovní smlouvě mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem.

Práce na zkrácený úvazek

Nabídka práce na zkrácený úvazek obnáší plnění pracovních povinností většinou na 20 hodin týdně, ale záleží na konkrétní nabídce.

Brigáda

Jedná se o přivýdělek, který je krátkodobého charakteru, příležitostnou práci nebo krátkodobý pracovní vztah. O tento druh pracovního vztahu mají většinou zájem studenti, důchodci, maminky na mateřské dovolené nebo ti, kteří potřebují zlepšit svoji finanční situaci. Brigádu však může využívat pouze ten, kdo má již ukončenou povinnou školní docházku, tedy fyzická osoba starší 15 let.