Domů / PR / Jak být v perfektní kondici? Klíčem je vyvážená strava

Jak být v perfektní kondici? Klíčem je vyvážená strava

Bez ohledu na to, zda aktivně sportujete, nebo se blížíte k důchodovému věku, byste rozhodně neměli podceňovat význam zdravého jídelníčku. Chcete-li, aby byl váš život kvalitní a bez zbytečných zdravotních komplikací, zajistěte svému organismu vyvážený příjem živin.

Potřeba živin je individuální záležitost a v praxi záleží na různých faktorech. K těm rozhodujícím patří věk, pohlaví, vykonávaná fyzická aktivita, ale také rychlost bazálního metabolismu a zdravotní stav. Vždy by se však mělo jednat o stejný poměr, ve kterém jsou jednotlivé skupiny potravin zastoupeny.

Ideální potraviny jsou výživné, přispívají k ochraně zdraví a v lepším případě mají pozitivní vliv na léčbu či zmírnění následků onemocnění. A měly by být chutné, protože při rozhodování hrají významnou roli naše smysly.

Podle odborníků organismus potřebuje 13 vitaminů, 16 minerálních látek, sacharidy, tuky a bílkoviny. Samozřejmostí by měl být i pitný režim – tělo nemůže fungovat bez dostatečného příjmu vody. Kombinace obojího vede k pevnému zdraví.

Díky vhodně složené stravě bude váš život mnohem lepší. Vymizí zdravotní neduhy, které vás trápili dlouhá léta. Zbavíte se nadbytečných kilogramů a získáte zpět ztracené sebevědomí. A co je hlavní? Budete se dobře cítit, protože s vyváženým jídelníčkem jde ruku v ruce i nepopsatelný pocit sebeuspokojení. Vědomí, že se stravujete dobře, vás bude posilovat a přispívat k lepší náladě.

Další skvělé tipy na téma potravin a zdraví najdete v online magazínu ActiveJoy.cz.