Domů / PR / Jak nadšenec pro magnetický rybolov vyčistil řeku

Jak nadšenec pro magnetický rybolov vyčistil řeku

Může se koníček změnit v činnost pomáhající životnímu prostředí? Ano, důkazem je nadšenec pro magnet fishing neboli magnetický lov, David Elderkin, který díky své zálibě vyčistil řeku. Přečtěte si jeho příběh a inspirujte se.

Magnet rybolov je zábava a dobrodružství pro hledače pokladů, ale pomocí fishing magnetů se dají provádět i užitečné činnosti. Ve strojírenství se neodymové magnety používají pro úklid kovových špon a pilin, ve veřejných službách na čištění městských kašen, kanálů a stok, ale i při třídění odpadů.

Inspirujte se příběhem Kanaďana Davida Elderkina. Kdo to je?

David Elderkin je nadšenec pro magnetický rybolov a spoluzakladatel dobrovolnické skupiny s názvem „Chilliwack Cleanup” v Kanadě. Členové skupiny se starají, aby okolí v jejich blízkosti bylo stále hezké.

Jak nadšenec pro magnet fishing vyčistil řeku od kovového odpadu?

Každý z nás občas na procházce přírodou občas zahlédne pohozené odpadky v příkopu nebo nelegální skládky u lesa a pole. Davidovi se podařilo pomocí magnetů pro lovce pokladů vyčistit parkoviště a břeh řeky Frazer od kovového odpadu. Jak se mu to povedlo?

K magnetu pro lov pokladů přiváže speciální lano. Lano na magnet fishing s pleteným jádrem je pevnější než běžná lana, je oděruvzdorné, odolné, s nosností 355 kg.

David vloží neodymový magnet do plastového kýblu a přiváže jej i k rukojeti. Kbelík magnet ochrání před ostrými kovovými předměty. Potom kbelík posouvá po zemi a kovové předměty se přitahují na dno kýble. Když silný magnet vytáhne ven, kovový šrot přesype do dalšího kbelíku. Tak pokračuje dál, dokud není okolí čisté.

Podívejte se na magnet fishing video.

Kolik kbelík naplněný kovovým odpadem váží?

Každý kbelík váží asi 25 kg, proto má David častokrát problém odpad odvézt. Do auta se jich totiž vejde jen 5. Kovový odpad skladuje v domě svých rodičů, pak odváží do kovošrotu, kde za něj získá trochu peněz.

Využijte sílu neodymových magnetů i vy a pomozte životnímu prostředí.