Domů / PR / Jak najít výhodný výkup zlata?

Jak najít výhodný výkup zlata?

Vlastnit zlato bylo vždy známkou prestiže a rozumného nakládání s finančními prostředky. Peníze schované ve zlatě neztrácejí na hodnotě a můžete je kdykoliv proměnit zpět na peníze. Pokud i vy disponujete investičním zlatem a chtěli byste z něj udělat peníze, nabízí se vám mnoho způsobů, ale jen jeden z nich je pro vás výhodný.

Jak při prodeji zlata postupovat

Stejně tak jako třeba ropa, tak i zlato má svůj kurz, který se průběžně mění, podle toho můžete prodejem zlata buď vydělat nebo prodělat. Nesledovat při prodeji kurz znamená, že riskujete, že prodáte své zlato pod cenou. Největší chybou je prodat své zlaté investice tam, kde nabízí pevnou cenu. V první řadě byste se měli zaměřit na spolehlivou firmu, která má prokazatelné reference, dlouhou historii a svému oboru rozumí. Jestliže na takové firmy nemáte čich, není vhodné riskovat a nejlepší možností je prodat zlato v Praze. Nejlepší podmínky vám nabídne firma Zlaté mince Numismatika, která sídlí v Obecním domě, v druhém patře. Je tu od roku 2003, pracuje s aktuálním kurzem zlata a nabídne vám ty nejlepší podmínky i ceny.

Výhodný prodej zaručen

Vhodnou firmu tedy již máte, nyní jen vyčkejte na vhodný kurz a zlato zde prodejte. Výkup zlata je zde snadný, pokud je v hodnotě do 25 tisíc korun, můžete ho přinést a prodat za hotovost, zlato ve vyšší hodnotě se však obvykle vykupuje na místě. Proces výkupu má 4 fáze – předání, kontrolu, fixaci ceny a vyplacení. Kontrola probíhá nedestruktivním způsobem a slouží k ověření pravosti. Fixace je zafixování aktuální ceny, za kterou se bude zlato vykupovat. Samotné vyplacení pak proběhne na místě, buď v hotovosti nebo při větších částkách na bankovní účet. Vykupuje se zde jen investiční zlato a mince od renomovaných rafinérií. Patří mezi ně například Argor Heraeus, Agosi, Credit Suisse, Degussa, Johnson & Matthey, Heimerle + Meule., Heraeus Hanau, Metalor, Munze Osterreich a další. Surové zlato, úlomky či zlaté šperky však zde neprodáte. Výkup se vztahuje i na platinu, stříbro a palladium. Přistupujte ke svým zlatým investicím chytře a prodejte je pouze na seriózním místě, kde vám nabídnou skvělé podmínky i výkupní ceny.