Domů / Novinky / Jak vycházet s tchánem a tchýní

Jak vycházet s tchánem a tchýní

Vycházet dobře s rodiči partnerky je někdy umění. Ztratíte-li však cenné body, budete svou reputaci těžko napravovat a utrpí tím i vztah s vaší drahou polovičkou. Pokud toužíte být za dobře s rodiči, ukažte, jak chováte k jejich dceři patřičný respekt, vyhněte se křečovitosti a nepleťte se do čistě rodinných záležitostí.

První pravidlo je základem všeho. Udržujte respekt ke své partnerce kdykoliv a za každé situace. Tím, že budete vypouštět z úst laciné vtipy o její nešikovnosti jen proto, abyste odlehčili celou situaci. Připálený čaj, tousty k večeři či hodiny před zrcadlem nejsou ideálním tématem ke vtipkování před jejími rodiči.

Každý rodič má ke svému dítěti jedinečný vztah a nechce slyšet žádné poznámky o svém dítěti. Pokud si tyto poznámky odpustíte a budete ke své slečně přistupovat s respektem, tak se vám první setkání povedlo.ldZw00wTfJf_s742xn

Druhé pravidlo je především o hranicích, které máte před jejími rodiči. Intimita má být pouze ve vašem bytě a rozhodně byste jí měli šetřit před zraky jejích rodičů. Přestože vás mají rodiče rádi, neznamená to, že mají ke všemu stoprocentní toleranci a chtějí vidět i to co se děje za dveřmi ložnice. Pokud se vyhnete detailům, vyhnete se i zbytečným řečem.

Třetí pravidlo vám radí držet si odstup, pokud je to na místě. Nevyjadřujte se k věcem, na které se nikdo neptal. Pokud mají v rodině spory s babičkou, černou ovcí či další problémy, vyhněte se jakémukoliv komentování celé situace. Vyjadřujte se pouze v případě, že se vás někdo zeptá na názor a i v takovém případě buďte opatrní.

Poslední pravidlo není ničím novým, stejně jako předchozí rady. Buďte přirození a připravte se předem na setkání. Pokud jste nervózní a v klidu neposkládáte vědu, řekněte to. Nejenže si ulevíte, ale zároveň získáte body za upřímnost. Další body získáte, pokud si předem zjistíte něco o rodičích partnerky. Projevte zájem a rodiče si vás zamilují.