Domů / PR / Jedlé nádobí: Stolování vegansky a zero waste

Jedlé nádobí: Stolování vegansky a zero waste

Odpad a plasty je stále více skloňovaným pojmem. Mnoho lidí se obrací ke zero waste nebo veganskému životnímu stylu, které jsou často ruku v ruce. Ochrana životního prostředí je důležitá nejen pro nás, ale především pro naše děti a další budoucí generace.

Není žádným tajemstvím, že jednorázové nádobí patří mezi největší znečišťovatele naší modré planety. Existuje již několik alternativ, jak jednorázové nádobí nahradit. Zejména na párty či večírek je skvělou volbou jedlé nádobí. Na webu https://www.jedlenadobi.cz/ objevíte nejen jednotlivé kusy nádobí, ale také výhodné sady.

Vychutnejte si kávu nebo zmrzlinu i s kelímkem

Zejména při pořádaní párty, rautů, oslav se pořadatelé potýkají s přemírou znečištěného nádobí. Představa, jak druhý den stojíte u dřezu se špinavým nádobím nebo vyměňujete další sadu špinavého nádobí v myčce může pokazit radost z vydařené akce.

Jedlé nádobí výhodné sady mají hned několik výhod, pokud se rozhodnete zorganizovat oslavu:

  • Ekologické řešení – planetu máme jen jednu a je potřeba se o ni dobře starat. Záplavy odpadků, zejména plastového nádobí, se snaží snížit většina zemí a může přispět každý jedinec. Jedlé nádobí vás ušetří práci se špinavým nádobím a současně se vyhnete používání neekologického plastovému nádobí.
  • Bez živočišných přísad – Rostlinné alternativy mnoha produktů jsou stále více oblíbenější, o tom není pochyb. Jedlé talíře, kelímky a dokonce i jedlá brčka neobsahují žádné živočišné přísady. Pochutnat si na něm mohou bez obav i vegani a vegetariáni.
  • Bez starostí – Velkou částí úklidu po večírku je právě mytí nádobí. Netřeba dodávat, že špinavé nádobí rozhodně nikomu chybět nebude.
  • Buďte cool – Kromě užitečných a praktických vlastností má jedlé nádobí ještě jednu: Váš večírek bude rozhodně nezapomenutelný a originální a vy budete rozhodně cool.