Domů / Novinky / Kam na lyže do Rakouska

Kam na lyže do Rakouska

Lyžování se pro Čechy stalo vášní. A není proto divu, že každým rokem jich tisíce míří i za hranice naší republiky užít si svahy Alp. A když se jede do Alp, tak se většinou míří do těch nejbližších destinací, které se nacházejí v Rakousku. My Vám nyní přinášíme několik typů na rakouská střediska, která by jste si neměli nechat ujít.


St. Anton, Lech
Toto středisko se pyšní hned několika nej. Jedná se o nejluxusnější a zároveň nejlepší středisko, na jaké můžete v Rakousku narazit. Pokud budete někde vyprávět, že jste jezdili v Lechu budete prostě někdo! Celková délka lyžařských sjezdovek je přes 250 kilometrů. Tyto tratě jsou vždy perfektně upravené, a jsou situovány mezi nádhernými masivy Alp. Avšak za vše se platí a proto Vás pobyt v tomto regionu přijde dosti draho.

Alpy

Kitzbühel v Tyrolsku
Toto středisko je asi to nejslavnější v celém Rakousku. Jedná se o jakousi Mekku světového lyžování a proto by jí měl každý nadšený lyžař alespoň jednou v životě navštívit. Právě v této oblasti se odehrává nejslavnější závod světové sjezdařské sezony, známý Hahnenkamm. Kitzbühel nabízí propojení tří středisek a poskytuje tak svým návštěvníkům tratě o celkové délce 160 kilometrů. Je zde hned několik velmi těžkých a dlouhých černých sjezdovek, které nabízejí nevšední zážitek i těm největším vyznavačům adrenalinu v žilách.

kitzbuhel

Ledovec: Sölden
V této oblasti se dá, právě díky ledovcům lyžovat již od října. Údolí Ötztal je druhé nejnavštěvovanější místo v Rakousku hned po Vídni. To je způsobeno perfektními lyžařskými podmínkami, které tato destinace nabízí. Můžete zde využívat 30 kilometrů různě členitých sjezdových tratí, kdy některé jsou až neobvykle prudké. Na samotné tratě Vás dopraví deset moderních lanovek a vy si tak budete moci v klidu vychutnat nádherné prostředí rakouských Alp.

solden