Domů / PR / Látkové pleny jsou u rodičů stále více oblíbené

Látkové pleny jsou u rodičů stále více oblíbené

Ekologicky šetrné a současně šetrné k dětské pokožce jsou nejhlavnějšími důvody, proč si látkové plenky získávají stále více příznivců.

Látkové plenky se vrací. Plenky, které byly kdysi považovány za pozůstatek starých časů, jsou pro moderní rodiny ekologickou alternativou.

Proč se rozhodnout pro látkové pleny?

Pokud očekáváte miminko, určitě potřebujete plenky, ale jaký druh si vyberete – látkové, jednorázové nebo kombinace obou – to je osobní volbou. Výhody látkových plenek zahrnují:

  • Jsou opakovaně použitelné a šetrné k životnímu prostředí.
  • Úspora nákladů se může sčítat, zejména pokud je používáte u více dětí.
  • Neobsahují chemikálie, které by mohly dráždit kůži citlivých dětí.

Používání látkových plenek nemusí být všechno nebo nic. Mnoho rodin, které běžně používají látkové pleny, přechází na jednorázové pleny na výlety, když děti hlídají prarodiče nebo jen na noc.

Kolik látkových plenek potřebujete?

Novorozenci pošpiní v průměru 8 až 10 plenek denně. Z tohoto důvodu, a protože děti mohou rychle vyrůst z novorozenecké velikosti pleny, mnoho rodičů používá jednorázové zboží při prvním nebo dvou měsících. Ale pokud chcete investovat do novorozeneckých velikostí, mějte jich po ruce alespoň dvacet.

Jak často perete také ovlivňuje množství látkových plen, které budete potřebovat při novorozenecké fázi. Většina rodin má celkem 24 látkových plenek, ale pokud jste ochotni prát je každý den, postačí vám jich přibližně 15.

Vyberte ty pravé

V e-shopu obchod-latkovepleny.cz objevíte několik druhů látkových plenek pouze od prověřených výrobců, kteří dbají nejen na kvalitu svých produktů, ale také na estetiku, která je přizpůsobena malým dětem. Roztomilé vzory, kvalitní materiál a možnost nákupu výhodných setů jsou důvody, proč má obchod již tolik spokojených zákazníků.