Domů / PR / LED osvětlení pro váš dům

LED osvětlení pro váš dům

LED osvětlení je převratnou technologií, která v posledních letech úspěšně vytlačuje klasické vláknové žárovky. Hlavním smyslem zavádění a prosazování led osvětlení a led žárovek je úspora elektrické energie. Svícením v domácnostech i ve veřejných prostorách, jako jsou obchody, kanceláře, ale i výrobní haly, sklady a spousta dalších prostor, se zbytečně plýtvá elektřinou, neboť klasické žárovky, zářivky či jiné zdroje světla mají poměrně velkou spotřebu.

Druhy led osvětlení

led-zarovka-e14-5w-450lm-tepla-ekvivalent-42w-0.png.bigLed osvětlení ovšem nejsou pouze led žárovky. Jsou to i další výrobky založené na led technologii, jako jsou led zářivky, napájecí transformátory a jiné úsporné produkty. Jsou vyráběny nejen v Evropě, ale jsou dováženy i od prověřených a spolehlivých výrobců v Jižní Korei, Taiwanu nebo Číně. Jejich parametry jsou ověřovány, aby byly v souladu s evropskými normami.

nastenne-svitidlo-grace-2432-0.jpg.bigNapříklad led zářivky mají oproti klasickým řadu výhod. Především je to rychlý start a úspora energie. Led trubice jsou vhodnou náhradou za běžné zářivky T8. Kromě úspornosti vynikají velice dlouhou životností, která může u některých typů dosáhnout až 70 tisíc hodin.

Vedle led žárovek a led zářivek se prosazují také led panely, které jsou nabízeny v různém provedení, od pohledových, přes závěsné až po přisazené či vestavěné. Vybrat si lze tvary hranaté i kruhové a hodí se jak do domácnosti, tak i do jiných prostor. Oproti klasickým zářivkám led panely mají delší životnost, tichý chod a nekmitající světlo.

Efektním a praktickým osvětlením jsou led pásky, které mají nejnižší spotřebu energie ze všech zdrojů. Vhodné jsou nad kuchyňskou linkou, nebo jako bezpečnostní úsporné osvětlení u schodišť v interiéru i venku. Led pásky mají led diody vsazené do ohebného samolepícího pásu, takže lze odstřihnout libovolnou délku podle potřeby. Jejich dalším efektem je možnost rozmanitého výběru pásků s různou svítivostí a barevností. Širokou nabídku LED osvětlení najdete na ledtip.cz