Domů / PR / Lidé mají v ČR větší chuť investovat, a to i v rámci Rusňákovy DRFG

Lidé mají v ČR větší chuť investovat, a to i v rámci Rusňákovy DRFG

Investice do fondů zajišťuje společnost DRFG v současné době prostřednictvím vlastní distribuce. Dluhopisy i fondy si na trhu vybudovaly velkou důvěryhodnost a jsou skutečně výkonné. Investiční nástroj budou více prodávat i významní externí partneři, což podpoří růst jednotlivých fondů. Jak potvrzují recenze, investiční fond Davida Rusňáka stále rozšiřuje své portfolio.

Jak se mění formy kolektivního investování?

Ekonomická recese měla v naší zemi pozdější nástup i odeznění. Investice našich lidí začaly později než ve světě, kde nárůst investic začal již v roce 2010. Češi začali více investovat až před třemi roky a finanční situace se současně zlepšila. Právě z toho důvodu byla při zakládání obou podílových fondů zvolena relativně konzervativní cesta. Rusňákova DRFG záměrně nešla směrem investování prostřednictvím akcií a jiných volatilních instrumentů. Stabilní zhodnocení je 4 až 5 % ročně.

Velký rozvoj investic

Během posledních let se objevilo mnoho alternativních druhů investic. Cena bitcoinu se vyšplhala na pětinásobek. Toto zhodnocení se nedá v konzervativních instrumentech očekávat. Tato spekulace s sebou nese ale i obrovské riziko propadu. Lidé také investují do více exotických produktů, jako jsou vína, známky nebo automobiloví veteráni. Češi ale zůstávají věrní konzervativním nástrojům a jsou opatrní. Fondy a dluhopisy DRFG, které založil David Rusňák, jsou tedy stále v kurzu.

Podpora sociálních, kulturních a sportovních projektů společností DRFG

Investiční skupina DRFG podporuje celou řadu sociálních, kulturních a sportovních projektů. Je nejvýznamnějším soukromým podporovatelem domova Horizont v Kyjově, což je zařízení pro lidi s těžkým tělesným a mentálním postižením. Podporují také sdružení na pomoc těžce postiženým Ruka pro život v Brně a také v Praze. Pomáhají brněnskému Klokánku, místní diakonii i Diecézní charitě Brno. Tato charita například vydražila nadační deštníky, které před časem zdobily na konci léta Českou ulici v Brně. Výtěžek šel pak přímo lidem bez domova. Platí také terénního sociálního pracovníka, který v současné době pomáhá lidem v těch nejchudších částech Brna.