Domů / PR / Lokalita jako důvod vysoké ceny nemovitosti

Lokalita jako důvod vysoké ceny nemovitosti

Koupi vlastní nemovitosti zvažuje nyní nejeden člověk. A je to pochopitelné. Banky, i když začínají zpřísňovat, co se hypoték týče, stále ještě nabízí přijatelné podmínky, kterých stojí za to využít. A i když už ve svém majetku jeden rodinný domeček máme, proč nemít bytovou jednotku, jež pro nás bude ryze pasivním příjmem? Vybrat si jednu je však oříškem, proto se vyplatí najít férové investiční poradenství, jež by nám s prvními kroky trochu pomohlo.

Investiční poradci totiž moc dobře vědí, jak to nyní ve světě nemovitostí je. Mají přehled a dokážou vyjmenovat faktory, které je dobré před koupí daného objektu sledovat. Jedním z nich je ostatně lokalita.

Čím atraktivnější lokalita, tím vyšší cena

Ať už kupujete nemovitost pro své vlastní účely nebo se jedná o investiční záměr, vždy je rozhodující lokalita. Nikdo nechce žít na místě, kam se člověk jen stěží dostane nebo kde není žádná občanská vybavenost. Kvůli oddechu si pořizujeme chaty, že ano.

Lokalita se tak stává jedním ze základních faktorů, které sledovat před koupí nemovitosti. Paradoxně se ale jedná i o důvod, proč je daný objekt tak drahý. Holt, čím atraktivnější lokalita, tím je logické, že cena bude vysoko. Prodejci moc dobře vědí, kde se jejich nemovitost nachází a většinou ji nevyžadují prodat hned, aby kvůli tomu snižovali cenu.

Na cenu má vliv i dispozice

Nejen lokalita ovlivňuje cenu nemovitostí. Je tím také dispozice bytové jednotky. Už dávno neplatí, že ty nejlevnější jsou těmi nejmenšími. Ano, menší byty se sice i nadále poptávají za nízké ceny, ale je o ně takový zájem, že jejich cena se často rovná bytové jednotce větší velikosti, respektive koupit si větší byt je nakonec výhodnější než sáhnout po menším objektu.

Dispozice bytu a jejich cena se však odvíjí od aktuálních trendů. Kdoví, třeba jednoho dne dojdeme do bodu, kdy malé byty budou zase těmi nejlevnějšími na trhu.