Domů / Novinky / Lomography

Lomography

Na první pohled dětské hračky, které se sestavily z čokoládového vajíčka, si získávají stále větší oblibu na poli fotografie. Pořizovací cena není velká a některé kousky pořídíte již za pár stovek a paráda, kterou s nimi sklidíte je veliká. Na první pohled velmi hezké barevné tělo fotoaparátu, může vykouzlit nádherné fotky, a však nikdy pořádně nevíte, co jste na fotoaparátu zachytili. V tom tkví celá přitažlivost tohoto módního trendu.

Přes všechny možná zbytečné komplikace s kinofilmem, si tyto fotoaparáty získali srdce kreativních jedinců na celém světě a lomografové dokonce pořádají i svojí olympiádu.

Všechny kouzelné aspekty tkví v provedení fotoaparátu. Kromě toho, že vypadají jako dětské hračky, se stále fotí na klasický kinofilm a při focení neplatí žádná pravidla. Je tedy jen na vás, jak se tohoto nelehkého úkolu zhostíte. Nesmíte přemýšlet a jen fotit.

Během focení můžete porušit všechny fotografická pravidla a přesto dosáhnout skvělých výsledků. Nebojte se fotit ze všech možných úhlů nad a pod objektem či co nejblíže modelu nebo dokonce za jízdy, kdy to s vámi nejvíce klepe. Lomograph byste měli mít stále u sebe.

Na trhu je plno druhů a typů lomographů a každý fotoaparát fotí tak trochu jinak. Obrázky středového formáty, zabarvené různými barevnými filtry, sekvenční snímky či podvodní snímky jsou jen malým výčtem různých typů lomographů.

Vyrábí se též s rybím okem, které vytváří zakulacené snímky nebo fotoaparát až s devíti čočkami naráz, které jeden snímek rozdělí na devět menších snímků.lomography2-jpg

Poté co nafotíte všechny snímky z kinofilmu, se můžete stát, že budete mnohdy překvapení výsledkem, který vznikl. Rozmazané snímky, velká paleta barev či dokonce jiný záběr než jste původně chtěli, dělá z těchto fotoaparátů právě tak přitažlivé zboží.

Nebojte se tedy pořídit jeden z těchto fotoaparátů a začněte beztrestně fotit hlava nehlava. Prostě foťte a nepřemýšlejte.