Domů / PR / Manipulační technika do skladu i pro venkovní použití

Manipulační technika do skladu i pro venkovní použití

Manipulační technika je univerzálním pojmem, za kterým se skrývají především vysokozdvižné vozíky pro všestranné užití. To znamená, že jde o techniku mající své pevné místo nejenom ve skladech a průmyslových halách, ale také ve venkovním prostředí, například ve stavebninách či kdekoliv jinde.

Manipulační techniku tohoto typu lze dělit do dvou základních kategorií.

  • Skladové vysokozdvižné vozíky.
  • Terénní vysokozdvižné vozíky.

Skladové vysokozdvižné vozíky

Jestliže sháníte manipulační techniku pro sklad či halu, jsou ideální volbou silniční VZV, jež pro takový provoz mají všechny předpoklady. Vozíky nabývají nejrůznějších podob, rozměrů, výkonů a dalších technických parametrů v závislosti na tom, co od takového stroje očekáváte.

Zárukou jistého úspěchu při pořizování vysokozdvižné techniky je výběr prověřených a kvalitních značek. Mezi ně patří rozhodně skladové vozíky Desta a Linde. Průmyslové vozíky, které vám dokáží bez sebemenšího problému přemístit vybavení skladu z jednoho místa na druhé. A to, aniž byste se při tom zbytečně zapotili.

Terénní vysokozdvižné vozíky

Vozíky s LGP i naftové vozíky jednoduše neznají mezí, a to především z pohledu místa, kde mohou odvádět svoji práci. Pokud je to venku, budou jasnou volbou terénní VZV. Ty se na první pohled liší od těch skladových už samotným vzhledem. Vyšší kola s hrubším vzorkem jsou důkazem toho, že manipulační technika takového typu si poradí opravdu s čímkoliv.

Vozíky s dieselovým motorem poslouží nejenom k přesunu věcí, ale také třeba k úklidu sněhu, přemisťování stavebního materiálu a k dalším účelům.

Nová nebo bazarová skladová technika?

Vše je otázkou peněz a priorit. Jestliže jich nemáte dostatek pro nákup nových vysokozdvižných vozíků, je tu ještě použitá manipulační technika. Její prodej však musí být spojen s kvalitní přípravou a prohlídkou před samotným předáním novému majiteli. Od toho je servis manipulační techniky zajišťující co nejlepší kondici takových strojů s přihlédnutím k pořizovací ceně.

Prodej a pronájem manipulační techniky

Při potřebě využívat skladovou manipulační techniku se mnozí zájemci o tyto stroje dostávají k jedné zásadní otázce. Vysokozdvižné vozíky nebudu využívat pravidelně, ale krátkodobě. Opravdu se mi vyplatí nákup průmyslového vozíku? Pakliže nikoliv, existuje ještě jedna z posledních variant, kterou je pronájem vysokozdvižné techniky.

Ať už vás bude zajímat prodej nebo pronájem, vždy přihlížejte ke kvalitě pořizovaných strojů, jež se úměrně promítá do vaší celkové spokojenosti a výsledného přínosu VZV. Skladování, stohování, přesouvání a ostatní činnosti podobného rázu můžete efektivně zjednodušit, a to pouze využitím té správné manipulační techniky.