Domů / PR / Méně známá místa, která v Brně navštívit, až se sem přestěhujete

Méně známá místa, která v Brně navštívit, až se sem přestěhujete

Stěhování v Brně díky stěhovací firmě proběhlo jistě tak, jak jste si představovali. Zatímco někdo se nově nastěhoval do centra, jinému učarovala spíše okolní příroda. Ať už jste ve výsledku dali přednost čemukoliv, až vybalíte poslední krabici, nezapomeňte se projít po méně známých místech, které vám Brno nabízí. A že takových míst je!

Za nejoriginálnějším street food v Brně

Pokud jste milovníky dobrého jídla, zastavit byste se měli, podle místních, v nejoriginálnějším street food ve městě. Dokonce možná v celé zemi, jak místní říkají. Nebudete muset za tímto gastronomickým zážitkem daleko, vždyť sídlí přímo na Zelném trhu čili v samotném srdci moravské metropole.

Tím nejatraktivnějším jídlem, které si zde můžete zdát a které je mezi zdejšími také nejoblíbenější, je burger. Může být s marinovaným bůčkem, ale také s trhaným masem. V každém případě ten i onen potěší vaše chuťové buňky na jazyku.

Za brněnským orlojem z africké žuly

I když nemůžeme říct, že se jedná přímo o méně známé místo, mnoho lidí nemohou brněnský orloj najít, proto ho uvádíme do našeho seznamu. Jedná se o hodinový stroj, který je nejen u nás naprostým unikátem. I když mnoha lidem připomíná spíše mužské přirození, ve skutečnosti se jedná o mechanickou nábojnici z africké žuly.

Mluvíme o šestimetrové černé moderní časomíře, která je dovezená až z Jihoafrické republiky. A jelikož se jedná o nábojnici, má být symbolem pro střelu.

Do sklepů pod Novou radnicí

Nová radnice v Brně je poměrně oblíbená a také velmi navštěvovaná. Jenže věděli jste, že můžete navštívit také zdejší sklep, který se nachází přímo pod ní? K dispozici je zde mnoho expozicí a také instalací. A připomíná nám, jak krásné bylo dnes už bohužel zapomenuté řemeslo ražby mincí.