Domů / Novinky / Mladí géniové

Mladí géniové

Jak by se vám líbilo mít zase pět roků a IQ vyšší než 99% procent planety? V dnešním článku si povíme něco málo o těchto zázračných dětech, které svým výkonem a mozkovou kapacitou patří mezi špičky lidstva a jsou úspěšný v řešení složitých situací a matematických hádanek. Zda je to dar či prokletí nechám na Vás.

Třetí místo získává Terence Tao, který v osmi letech získal 760 bodů z přijímacího matematického testu na vysoké školy, také byl nejmladším účastníkem v Mezinárodní matematické soutěži. Terence Tao - Mathematics - UCLA Jeho IQ činí 211 bodů a jeho výčet úspěchů je více než skvostný. V 5 letech ovládal komplexně matematiku. Jen o několik let později byl zdatným konkurentem v matematické olympiádě a ve 24 letech se stal profesorem na UCLA. V srpnu roku 2006 obdržel největší uznání matematického světa Fieldsovu medaili.

William Sidis na druhém místě, patří mezi jedny z nejchytřejších mozkoven, co kdy chodili po světě. V jedenácti letech byl přijat na Harward, díky svým matematickým a jazykovým schopnostem. sidis_1V bodovém testu IQ dosáhal hranici 275 bodů. Jeho dětství bylo výjimečné, ale v pozdějším věku života se držel v ústraní a matematiky se úplně vzdal.

První místo obsadil Gregory Smith, který byl v šestnácti letech nominován na Nobelovu cenu a v IQ testech přesáhl maximální bodové ohodnocení. Podle matky si Gregory pamatoval všechny knihy od prvního roku života a již během svého dospívání stihl spoustu věcí, které pro většinu vrstevníku byly vzdálené.Gregory-R.-Smith Ještě než nastoupil na střední školu, již byl zkušeným motivačním řečníkem, který dokázal naplnit celý sál. V roce kdy dělal závěrečné zkoušky na řidičský průkaz, také promoval na univerzitě ve Virginii. Díky tomu, že bojoval za dětská práva, se dostal do širšího povědomí světa. Slušná práce nemyslíte?

Tak to je náš mini žebříček geniů již od dětských let. A jak jste na tom Vy?