Free songs
Home / PR / Moderní podlahové krytiny
Moderní podlahové krytiny

Moderní podlahové krytiny

Podlaha by měla dotvářet vzhled každého interiéru a zejména v něm navozovat dojem útulnosti. Tuto úlohu od nepaměti plnila zejména podlaha dřevěná. Ovšem v současné době dřevěnou podlahu plně nahrazují i jiné moderní podlahové krytiny, ať už je to laminát, vinyl a další materiály.

Laminátová podlaha

Laminát je plnohodnotnou alternativou zejména dřevěných podlah. Laminátová podlah se vyznačuje elegancí a na první pohled bývá k nerozeznání od podlahy parketové. Většinou jde o napodobeninu dřeva, ale i jiných materiálů. V posledních letech patří laminátová podlaha k nejoblíbenějším podlahovým krytinám. Přispívá k tomu i pestrý výběr až ze sedmi set vzorů. Tato podlahová krytina se vyrábí lepením několika vrstev, což přispívá k velké odolnosti proti poškrábání, úderům i působení chemických prostředků. Velmi snadno se udržuje a lze ji použít prakticky do všech místností v domácnosti i ve veřejných prostorách. Použitelná je i pro podlahové vytápění.

Vinylová podlaha

Tento druh se často označuje jako podlaha budoucnosti. Vinylová podlaha poskytuje příjemnou a tichou chůzi, jednoduše se udržuje pomocí vlhké utěrky. Předností vinylových podlah jsou antistatické a antibakteriální vlastnosti, nehořlavost, pružnost a odolnou vůči opotřebení. V neposlední řadě je vinylová podlaha oblíbená nejen pro své rychlé a snadné pokládání, ale pro velice příznivou cenu.

Dřevěná podlaha

Dřevěné podlahy mají svou tradici a jsou součástí i současného moderního bydlení. Dřevo je přírodním materiálem, který navozuje příjemnou atmosféru v každém interiéru, pocit tepla a útulnosti. Dřevěná podlaha je vhodná nejen ke starožitnému či rustikálnímu nábytku, ale i k modernímu vybavení bytu. Dřevo lze kombinovat s jakýmkoliv materiálem, až už je to kov, sklo, kámen či plast. Sortiment dřevěných podlah umožňuje široký výběr nejrůznějších dřevin od borovice, přes buk, dub až po bambus či jiné dřeviny.

Scroll To Top