Domů / Cestování / Návštěva Vatikánu je nezapomenutelná

Návštěva Vatikánu je nezapomenutelná

Vatikán je samostatným suverénním státem uprostřed věčného města, jak se také přezdívá hlavnímu italskému městu Římu. Běžní turisté nebo lidé sledující televizní přenosy z každoročního velikonočního poselství papeže znají zejména baziliku sv. Petra a Svatopetrské náměstí s Apoštolským palácem. Kromě těchto nejznámějších míst patří k Vatikánu ještě další budovy a také úžasné Vatikánské zahrady.

Pokud Vatikán navštívíte, rozhodně byste neměli při svých procházkách tímto zvláštním duchovním místem vynechat Vatikánské zahrady. Právě ony se vedle významných kulturních památek stanou nezapomenutelným zážitkem na celý život.

sixtinska-kaple

Zahrady byly místem klidu a meditace pro papeže již od 13. století, kdy zde vznikl sad, louka k odpočinku a zahrada. Dnes jsou zahrady posunuty na jiné místo, než tomu bylo původně. Rozrůstáním území Vatikánu vznikaly stále novější zahrady, které dnes spolu s původní zahradou pokrývají 44 ha z území Vatikánu. Byly budovány hlavně v období renesance a baroka a jsou zdobeny fontánami, sochami a především nejrůznějšími rostlinami. Můžete zde spatřit více než 6 tisíc exemplářů z celého světa, od libanonských cedrů, přes tasmánské eukalypty, americké javory, až po čínské jasmíny a mnoho dalších. Domov zde našli i různé druhy ptactva, žáby, užovky, veverky, kuny nebo ježci. Všichni živočichové zde žijí volně, což je vzhledem k okolí, které tvoří ohromné velkoměsto, překvapivé. Kromě zástupců rostlinné a živočišné říše můžete v zahradách obdivovat fontány, chrámy, svatyně, sochy, fragmenty antických sloupů, sarkofágů a nespočet kamenných laviček.

Památky Vatikánu

Co dělat když navštívíte Vatikán? Nejzajímavějšími památkami, které vám poskytnou úžasné zážitky, jsou Lurdská jeskyně, což je duchovní srdce parku, dále Etiopský seminář, Orlí fontána či Letohrádek Pia IV. Hlavním cílem turistů z celého světa, přijíždějícím do Vatikánu, je samozřejmě náměstí svatého Petra, které patří k nejkrásnějším na světě. Dále je to Vatikánský, neboli Apoštolský palác, který je oficiálním sídlem papeže, monumentální Bazilika svatého Petra a pochopitelně Sixtinská kaple. Ta je součástí Vatikánského paláce a patří k nejznámějším kulturním a uměleckým pokladům Vatikánu. Zážitkem je nejen prohlídka překrásných fresek Michelangela, ale také vědomí, že je to místo konání konkláve a papežské korunovace.