Domů / Kultura / Nejkrásnější a nejzajímavější místa v USA 3. Díl

Nejkrásnější a nejzajímavější místa v USA 3. Díl

Máme tu další pokračování našeho seriálu v toulkách po USA, dnes si ukážeme slavný most Golden Gate, Niagárské vodopády a také úžasné pouštní město, které nikdy nespí, Las Vegas.

San Francisco

San Francisco je součástí oblasti San Francisco Bay Area a se svými 800 000 obyvateli je čtvrtým nejlidnatějším městem státu Kalifornia, a čtrnáctým nejlidnatějším městem v USA.San Francisco Patří mezi nejvíce vyhledávané města na světě díky mnoha zajímavým památkám, kultuře a je považováno za jedno z nejkrásnějších měst na světě. V 19. století, zde byli postaveny 4 univerzity. San Francisco je i dopravní tepnou s městy Berkeley a Oakland ho pojí mosty, ale také i podzemní dráha Bart. San Francisco je zároveň sídlem pro námořní centrálu severní Kalifornie.

 

Niagarské vodopády

Indiáni pojmenovali tuto řeku jako „hřmící voda“ ačkoliv Niagara je klidná jako většina řek. Svým dlouhým tokem 55 km spojuje dvě jezera Erie a Ontario. Pojmenování od indiánů řeka získala nejspíše díky pádu vody z výšky 51 metrů do údolí, které je hluboké 60 metrů.Niagarské vodopády Před pádem dolů je koryto řeky rozšířené na 350 metrů což je úctyhodné číslo. Rameno na kanadské straně rozdělené ostrovem Goat je o něco málo širší a však padá jen pouhých 49 metrů hluboko. Niagarské vodopády jsou pro plavbu lodí, nepříjemným skvostem, který musí být obeplut po kanálech, ale pro turisty je to zážitek na celý život.

Las Vegas

Las Vegas je největším městem státu Nevada ve Spojených státech. Rozloha tohoto diamantu pouště je 182,43 km čtverečních a má populaci 603 093 obyvatel.Las Vegas Město podle statistik patří mezi nejvíce se rozvíjející města USA. Las Vegas je známe především díky nočnímu životu, který tu bují 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Hlavní světoznámou ulicí je The Strip dlouhá 7,2 km. Na této ulici se nachází většina hlavních atrakcí, hotelových komplexů, které jsou zároveň obřími kasíny. Celkem zde najdeme 18 z 25 největších hotelů světa. Kdo v Las Vegas nebyl, neví co je flám.