Domů / Novinky / Nenápadní zabijáci spermií

Nenápadní zabijáci spermií

Na první pohled byste řekli, že nemají nic společného s vaším pohlavním ústrojím, natož se spermiemi. Jenže opak je pravou a horká van, pivní pupek, mobilní telefon či horečka vás mohou připravit o funkčnost spermií.

Horečka stejně jako těsné slipy, nebo vyhřívané sedačky mají na vaše spermie velký vliv. Podle posledních zjištění, vedou vysoké teploty neboli horečnatost ke snížení spermií zhruba o třetinu. Podobně je na tom i horká vana. V případě, že si často dopřáváte horkou koupel, můžete mít se zplozením potomka velké problémy. Opět je zde souvislost s teplem a i v případě těsných džínách, může mít i horká koupel špatný vliv na pohyb vašich spermií. Výzkum však poukázal na fakt, že se jedná o vratný jev a kvalita spermií se po čase může zlepšit. Vyhýbejte se vířivce či zbytečně horké vaně a budete mít po problému.w1

Mobilní telefon nejčastěji končí v kapse u kalhot. Je denním chlebem každého moderního člověka a bez telefonu se nehneme. Vědci prováděli výzkum a zjistili, že muži, kteří používají telefon čtyři a více hodin denně či ho nosí v kapse u kalhot, mají výrazně horší kvalitu spermií než ostatní muži. Mobilní telefon totiž zvyšuje hladinu volných radikálů a naopak snižuje hladinu antioxidantů. Nejenže klesá pohyblivost spermií, ale majitelé mobilních telefonů, jsou i více náchylnější k infekci močových cest.

Pokud dlouhodobě bojujete s nadváhou a stále nemáte tu správnou motivaci, možná budou vaše spermie tím správným důvodem jak zatočit s přebytečnými kily. Muži, kteří mají nadváhu, mají nižší počet spermií než jejich vrstevníci s normální váhou.

Nejenže obézní muži mají nižší počet spermií, ale mají i nižší pohyblivost. Pokud tedy v dohledné době plánujete mít potomka, měli byste honem rychle zvážit všechny rizikové faktory a začít řešit jejich nápravu.