Domů / PR / Opět se zdražuje, a to nejen u pohonných hmot

Opět se zdražuje, a to nejen u pohonných hmot

Česká republika se od začátku nového roku potýká s úspěchy, ale i s neúspěchy. Mezi ty kladné věci se řadí například dostavění solární elektrárny v Chile, dále připravující se volby a svou pozitivní stránku nese také i málo oblíbená elektronická evidence tržeb, která hlásila velké tržby – i když se tedy jednalo o značně spekulativní cifry. Ministerstvo financí si ovšem stále sedí na vedení, tak proč tedy oponovat výše postaveným. Mezi neúspěchy se řadí převážně neustále se zvyšující ceny.

Ekonomika v Česku zachycuje zvyšující se inflaci, která se opět o desetinu zvýšila. Tento růst ovšem nezůstal bez následků, i kdybychom si to mohli přát sebevíc. Následky jsou obsaženy v neustále rostoucích cenách, konkrétně u potravin. To, že rostou ceny pohonných hmot, je jednoznačná věc. Jelikož se tyto ceny zvyšují neustále, lidé tuto situaci neberou už jako velkou novinu, jako tomu bylo na úplném začátku, kdy se nafta, benzin či jiné paliva začala zdražovat. Co lidi ale velmi zastrašuje, je zdražování u potravin. Finance a jejich nedostatek již nyní zakazoval kupovat si to, co máme rádi. Nyní si budeme muset zakázat či budeme muset omezit i koupi dalších výrobků a produktů. Cenová hodnota roste totiž rychlostí blesku, což je velmi zarážející. Růst cen se týká převážně mléčných výrobků, konkrétně jogurtů. Velké ceny byly také zaznamenány u vajec. Pokud tedy vlastníte své slepice i přes nepřízeň spočívající v ptačí chřipce, finance se vás budou držet o něco více. Náklady na tento produkt totiž nebudou tak vysoké jako u mnohých domácností – vlastně budou takřka nulové.

Jistě, současná ekonomická situace není jen o neustálém zdražování, ovšem jedná se o aktuální a stále řešený problém, který je nutno připomínat. Akce v obchodech převážně na vejce či jogurty se proto musí využít, a to maximálně. Navíc se nejedná o takové výrobky, které by měly svou trvanlivost pouze dva dny.

Jestliže se zajímáte ovšem i o jiné ekonomické zajímavosti, určitě se zaměřte na širší spektrum domácího dění. Je dobré vědět, co se v naší zemi děje. Ty prvotní informace vždy z první ruky vám nabídne internetový magazín Ocemsemluvi.cz.