Domů / Novinky / Oxid uhličitý neničí klima ani zdraví, je to základní stavební kámen života na Zemi

Oxid uhličitý neničí klima ani zdraví, je to základní stavební kámen života na Zemi

Ekolog, environmentalista a spoluzakladatel Greenpeace Dr. Patrick Moore má zprávu pro svět: oxid uhličitý neboli CO2 není špatný a nepřispívá k takzvanému „globálnímu oteplování“. Dr. Moore, odborník na toto téma s více než 50 lety zkušeností, byl zapojen do Greenpeace pouze 15 let, než odešel. Proč se odchýlil od toho, co pomáhal vytvořit? Protože skupina ztratila cestu tím, že propadla všem moderním „zeleným“ podvodům, které vykreslují lidi a jejich existenci jako rozporuplné s přežitím Země.

„Když Greenpeace začínalo, měli jsme silnou humanitární orientaci, abychom zachránili civilizaci před zničením totální jadernou válkou,“ říká kanadský vědec. „Během let se ‚mír‘ v Greenpeace postupně ztrácel a moje organizace spolu s velkou částí ekologického hnutí upadla do přesvědčení, že lidé jsou nepřátelé Země.“

Dr. Moore přednesl prezentaci na výroční přednášce Global Warming Policy Foundation (GWPF), která se konala 14. října 2015, o tom, jak jsou lidé ve skutečnosti životně důležití pro přežití planety a také o přetrvávání veškerého života, který žije na jejím povrchu. Bez lidí by Země byla v mnoha ohledech ztracena.

Vše, co „zelený“ kult říká, že je pro planetu špatné, je ve skutečnosti dobré – tak žijte dál!

Jedním z hlavních problémů, kterým se Dr. Moore během svého projevu věnoval, je zavádějící ideologie, která naznačuje, že CO2 a další „skleníkové plyny“ jsou pro planetu nějakým způsobem špatné. Pravdou je, že CO2 a další přírodní prvky jsou zásadní pro podporu existence samotného života.

„Dnes se naše děti a naše veřejnost učí, že CO2 je toxická znečišťující látka, která zničí život a srazí civilizaci na kolena,“ uvedl Dr. Moore.

„Doufám, že dnes v noci obrátím tuto nebezpečnou propagandu způsobenou lidmi na hlavu.“ Dnes večer ukážu, že lidské emise CO2 již zachránily život na naší planetě před velmi předčasným koncem – že pokud nevypustíme část uhlíku zpět do atmosféry, odkud pochází, většina nebo možná veškerý život na Zemi by začal umírat méně než dva miliony let ode dneška.“

Všechny ty „ošklivé“ uhlovodíky, o kterých stále slyšíme a které „emituje“ lidský průmysl, jako je zemědělství, řízení aut a chov dobytka, jsou ve skutečnosti dobré pro životní prostředí. Stejně jsou přirozeně produkovány solární energií a jejich spalováním jako paliva lidé přispívají k „ekologizaci“ planety, díky čemuž je v tomto procesu obyvatelnější a obyvatelnější.

„Uhlovodíky, energetické složky fosilních paliv, jsou 100 procent organické, jako v organické chemii,“ vysvětlil.

„Byly vyrobeny sluneční energií ve starověkých mořích a lesích. Když jsou spalovány na energii, hlavními produkty jsou voda a CO2, dvě nejdůležitější složky pro život. A fosilní paliva jsou zdaleka největší akumulační baterií přímé sluneční energie na Zemi. Nic jiného se nepřibližuje kromě jaderného paliva, které je také sluneční v tom smyslu, že bylo vyrobeno v umírající hvězdě.

Ke všemu Dr. Moore také řekl místnosti, aby odmítla lež, že CO2 a další skleníkové plyny jakýmkoli způsobem „ohřívají“ planetu.

„Neexistuje žádný definitivní vědecký důkaz prostřednictvím pozorování v reálném světě, že oxid uhličitý je zodpovědný za jakékoli mírné oteplování globálního klimatu,“ řekl.

„Je však nade vší pochybnost jisté, že je to stavební kámen veškerého života na Zemi a že bez jeho přítomnosti v globální atmosféře v dostatečné koncentraci by to byla mrtvá planeta.“

Oxid uhličitý ze spalování fosilních paliv je hmotou života, osazenstvem života, měnou života, skutečnou páteří života na Zemi.