Domů / Novinky / Pangeos, shlédněte odvážný návrh obřího plovoucího města

Pangeos, shlédněte odvážný návrh obřího plovoucího města

Lazzarini Design se podělili o svůj nejnovější koncept – putovní plovoucí město. Pangeos je putovní plovoucí město, které zahrnuje různé hotely, nákupní centra, parky, lodní a letecké přístavy a všechna další zařízení potřebná k ubytování až 60 000 hostů. 

Monstrum na hladině

Návrh terrayachtu je pojmenován podle superkontinentu Pangea, který existoval před miliony let během pozdních paleozoických a raných druhohor. Přeloženo do poněkud futuristického výrazu, Pangeos prodlužuje svou délku na 550 metrů a měří 610 metrů v nejširším místě – křídlech. V případě realizace se plavidlo ve tvaru želvy stane největší plovoucí konstrukcí na světě, která kdy byla postavena.

Boční křídla plovoucí konstrukce nabízí 19 soukromých vil a 69 apartmánů na každé straně. Koncepce plavidla podobné velikosti zahrnuje realizaci specifické infrastruktury loděnice/přehrady, která zaplaví levitující terayacht při jeho spuštění. Pangeos je vybaven 9 motory HTS. Každý plně elektrický motor má výkon 16 800 koní a je poháněn různými palubními zdroji energie. Poháněna převodovkou tryskového pohonu bude tera-struktura schopna plout rychlostí 5 uzlů. 

Fotogalerie

Foto: lazzarinidesignstudio.com/pangeos