Domů / Novinky / Pentagon připouští, že tři záhadné sestřelené objekty nebyly nic jiného než balóny, nikoli mimozemšťané

Pentagon připouští, že tři záhadné sestřelené objekty nebyly nic jiného než balóny, nikoli mimozemšťané

Pentagon přiznal, že vynaložil velké množství munice a peněz daňových poplatníků na obranu amerického vzdušného prostoru proti něčemu, co se zdálo být nikoli mimozemským plavidlem, ale obyčejnými vzducholoděmi – jinými slovy balóny.

A co víc, představitelé obrany také řekli, že dotyčné balóny mohly dokonce sloužit nějakým komerčním účelům a ne ke špionáži. Konkrétně zpravodajská komunita věří, že objekty, které se značně lišily od obřího čínského špionážního balónu Joe Biden, který nakonec nařídil sestřelit poté, co 4. února překročil celou zemi, „by mohly být jen balóny spojené s nějakým komerčním nebo neškodným účelem, “ řekl mluvčí Národní bezpečnostní rady John Kirby.

Takže žádné UFO?

„Právě teď nevidíme nic, co by nasvědčovalo tomu, že jsou součástí programu špionážních balónů ČLR nebo ve skutečnosti shromažďování zpravodajských informací proti Spojeným státům jakéhokoli druhu,“ řekl Kirby s použitím zkratky formálního názvu Číny. Čínská lidová republika.

Podle Bloomberg News :

Toto odhodlání zmírní obavy, že se USA staly předmětem intenzivního a široce založeného sledovacího programu organizovaného čínskou armádou. Tyto obavy rozdmýchala série sestřelů nad Aljaškou, Kanadou a Michiganem, která začala v pátek, a zvýšila tlak na Bidenovu administrativu, aby vysvětlila povahu vysokohorských plavidel, jejich původ a zda představují hrozbu pro národní bezpečnost. 

Objevují se známky toho, že jak USA, tak Čína se snaží najít způsob, jak překonat spor o balón. Ministr zahraničí Antony Blinken, který zrušil cestu do Pekingu poté, co byl identifikován čínský balón, zvažuje schůzku s nejvyšším čínským diplomatem Wang Yi v Německu tento týden, uvedli lidé obeznámení s touto záležitostí.

Pojďme k jádru věci: Proč by Pentagon sestřeloval „komerční“ balóny? Vzhledem k tomuto vysvětlení Bidenův režim očekává, že Američané budou dostatečně hloupí a důvěřiví, aby uvěřili, že s veškerou naší technologií a schopností našich stíhacích pilotů získat vizuální představu o těchto „cílech“ předtím, než na ně vystřelí zbraně,  žádná pevná představa, co to řemeslo vlastně bylo.

To je, upřímně řečeno, absurdní. Skutečnost, že režim dokonce informoval Američany, že tyto objekty byly sestřeleny – pokud skutečně byly na prvním místě – je samo o sobě zvláštní. Vláda stále skrývá informace o atentátu na prezidenta Johna F. Kennedyho, ale najednou nám bude řečeno, co by za normálních okolností bylo legitimně přísně utajovanými vojenskými operacemi?

Proč? A proč teď ?

To vše zní hodně, jako by se vytvářel příběh. Nikdy nezapomínejme, že žádná vláda nám neříká nic, co nechce, abychom věděli, Americká vláda je zběhlá ve využívání svých různých agentur k vytváření falešných narativů a vytlačuje je jako legitimní, aby provedla určitou politiku. Je jen otázkou, jestli budou balóny sloužit jako záminka k něčemu, co by mohlo mít opravdu nepříjemné následky a mohlo rozdmýchat konflikt, kterého se celý svět obává.

Zdroje:
bloomberg.com/news/articles/2023-02-14/us-says-mystery-objects-likely-private-craft-not-tied-to-spying#xj4y7vzkg
nationalsecurity.news/2023-02-10-another-conspiracy-theory-has-been-proven-true.html