Domů / PR / Podle čeho lze poznat skutečnou kvalitu matrace?

Podle čeho lze poznat skutečnou kvalitu matrace?

Kvalitní matrace by měla být samozřejmostí. Věděli jste, že spánkem strávíme až třetinu života? Nemluvě o tom, že spánek naše tělo potřebuje jak pro fyzickou, tak i psychickou regeneraci. Z toho plyne, že spánek rozhodně není radno podceňovat a stejně tak ani kvalitu matrace, na kterou každý večer uleháte.

Jak poznat, jestli je matrace kvalitní?

Toť velmi dobrá otázka hned na začátek. Určitě i vás zajímá, jak v nepřeberném množství matrací, které jsou v současné době dostupné na trhu, vybrat tu nejlepší. Věřte, že si tuhle otázku nepokládáte sami. Obecně platí, že čím větší nabídka, tím složitější výběr a dojde-li na matrace, pak to platí dvojnásob – jednoduše je jich tolik, že si mnozí z vás nevědí s jejich výběrem rady. A tomu se rozhodně nelze divit.

Kvalitní matrace je taková, která se vašemu tělu dokáže maximálně přizpůsobit. Není ani příliš měkká, ani příliš tvrdá. Nezadržuje v sobě vlhkost, ale naopak krásně dýchá a odvětrává. A není nejlevnější. Zároveň vám dokáže nabídnout kvalitní a ničím nerušený spánek, díky kterému se ráno probouzíte plní energie a s úsměvem na rtech. Naopak pokud vstáváte rozmrzelí, rozlámaní a do dobré nálady máte hodně daleko, pak je to jen důkaz toho, že je s vaší matrací asi něco špatně.

Základní předpoklady kvalitní matrace? Opora páteře, prodyšnost a hygiena!

Vybíráte novou matraci a chcete pro sebe jen to nejlepší? Ať už volíte matraci pružinovou či naopak pěnovou, doporučujeme vám se zaměřit na základní tři aspekty:

  • tvárnost matrace
  • prodyšnost matrace
  • hygiena matrace

Tvárnost matrace zajistí, že se vašemu tělu dokáže dokonale přizpůsobit a zajistit vaší páteři perfektní oporu. Ne nadarmo se říká, že jakmile ulehnete na matraci, měla by se stát vaší druhou kůží – to znamená, že by měla věrně kopírovat linie vašeho těla, protože přesně takhle je to v pořádku. V této přirozené poloze pak může tělo regenerovat.

Prodyšnost matrace je důležitá z toho důvodu, jestli v sobě nezadržuje vlhkost a neuvolňuje zpět oxid uhličitý. Kvalitní matrace dostatečně dýchá, zabraňuje pocení a přehřívání těla a přebytečnou vlhkost odvádí pryč.

Hygienou matrace se má na mysli přítomnost snímatelného potahu, který lze pravidelně snímat a prát, čímž se zajistí, že se v něm nebudou zdržovat roztoči.