Free songs
Home / PR / Podle čeho lze poznat skutečnou kvalitu matrace?
Podle čeho lze poznat skutečnou kvalitu matrace?

Podle čeho lze poznat skutečnou kvalitu matrace?

Kvalitní matrace by měla být samozřejmostí. Věděli jste, že spánkem strávíme až třetinu života? Nemluvě o tom, že spánek naše tělo potřebuje jak pro fyzickou, tak i psychickou regeneraci. Z toho plyne, že spánek rozhodně není radno podceňovat a stejně tak ani kvalitu matrace, na kterou každý večer uleháte.

Jak poznat, jestli je matrace kvalitní?

Toť velmi dobrá otázka hned na začátek. Určitě i vás zajímá, jak v nepřeberném množství matrací, které jsou v současné době dostupné na trhu, vybrat tu nejlepší. Věřte, že si tuhle otázku nepokládáte sami. Obecně platí, že čím větší nabídka, tím složitější výběr a dojde-li na matrace, pak to platí dvojnásob – jednoduše je jich tolik, že si mnozí z vás nevědí s jejich výběrem rady. A tomu se rozhodně nelze divit.

Kvalitní matrace je taková, která se vašemu tělu dokáže maximálně přizpůsobit. Není ani příliš měkká, ani příliš tvrdá. Nezadržuje v sobě vlhkost, ale naopak krásně dýchá a odvětrává. A není nejlevnější. Zároveň vám dokáže nabídnout kvalitní a ničím nerušený spánek, díky kterému se ráno probouzíte plní energie a s úsměvem na rtech. Naopak pokud vstáváte rozmrzelí, rozlámaní a do dobré nálady máte hodně daleko, pak je to jen důkaz toho, že je s vaší matrací asi něco špatně.

Základní předpoklady kvalitní matrace? Opora páteře, prodyšnost a hygiena!

Vybíráte novou matraci a chcete pro sebe jen to nejlepší? Ať už volíte matraci pružinovou či naopak pěnovou, doporučujeme vám se zaměřit na základní tři aspekty:

  • tvárnost matrace
  • prodyšnost matrace
  • hygiena matrace

Tvárnost matrace zajistí, že se vašemu tělu dokáže dokonale přizpůsobit a zajistit vaší páteři perfektní oporu. Ne nadarmo se říká, že jakmile ulehnete na matraci, měla by se stát vaší druhou kůží – to znamená, že by měla věrně kopírovat linie vašeho těla, protože přesně takhle je to v pořádku. V této přirozené poloze pak může tělo regenerovat.

Prodyšnost matrace je důležitá z toho důvodu, jestli v sobě nezadržuje vlhkost a neuvolňuje zpět oxid uhličitý. Kvalitní matrace dostatečně dýchá, zabraňuje pocení a přehřívání těla a přebytečnou vlhkost odvádí pryč.

Hygienou matrace se má na mysli přítomnost snímatelného potahu, který lze pravidelně snímat a prát, čímž se zajistí, že se v něm nebudou zdržovat roztoči.

Scroll To Top