Domů / PR / Praktické a elegantní komody najdou využití v každém interiéru

Praktické a elegantní komody najdou využití v každém interiéru

Komody se v posledních letech staly praktickým a účelným kusem nábytku, který je vhodný jak do obývacího pokoje, tak do ložnice, dětského pokoje, předsíně nebo i koupelny. Komoda se stala skvělou alternativou tradičních skříní a pokojových stěn zejména kvůli úspoře místa.

Proč si pořídit do interiéru komodu?

Interiéroví designéři preferují v současnosti minimalizaci v bytě. To znamená zejména minimum nábytku, aby obytný prostor působil otevřeným a volným dojmem. Proto se uplatňují lehké obytné stěny a tradiční skříně nebo pokojové stěny zabírající celou jednu stěnu v obývacím pokoji nahrazují komody. Na výběr je celá řada komod mnoha typů provedení. Současným trendem je dostatek světla, takže do takovéhoto prosvětleného interiéru skvěle zapadá komoda bílá. Bílá barva je symbolem jemnosti a romantiky, kterou můžete podtrhnout například vázou s květinami postavené na bílé komodě. Bílá komoda nejlépe vynikne v obývacím pokoji nebo v ložnici, ale může být ozdobou i v předsíni.

Účelnost komod

Komody jsou praktickým kusem nábytku zejména pro svou nízkou hmotnost, takže se s nimi snadno manipuluje, což oceníte především při malování místnosti. Nezaberou zdaleka tolik místa jako tradiční nábytek, který většinou tvoří pokojová stěna a klasické skříně. V neposlední řadě jsou komody výhodné proto, že do nich můžete ukládat nejrůznější věci, které potřebujete mít stále po ruce. Výhodné jsou zejména komody se zásuvkami, které mohou sloužit k uložení drobného prádla, kapesníků, ponožek, dokladů, šperků a spoustu dalších věcí.

Typy komod

Internetový obchod Dona-shop.cz nabízí pestrou paletu komod nejrůznějšího provedení materiálu i barevných odstínů. Vybrat si můžete mezi komodami rustikálními i moderními. Jednou z nejoblíbenějších je komoda borovice, která je ideální v interiéru chalupy, ale vynikne i v bytě. Komoda borovice je ukázkou řemeslné zručnosti a krásy přírodního dřeva. V kombinaci například s postelemi z borovicového masivu vytvoří komoda borovice příjemnou atmosféru v ložnici.