Domů / PR / Při hledání práce se lidé dívají i na reference, ukázal průzkum

Při hledání práce se lidé dívají i na reference, ukázal průzkum

Najít si dnes novou práci, to není nic těžkého. Přece jen kraluje v České republice zaměstnanecká krize, podle statistik je více volných pozic než nezaměstnaných lidí. To dohání zejména zaměstnavatele k hotovému šílenství. Nemají, kým by obsadili volné pracovní pozice, chod jejich podniku proto stagnuje a nijak dál se nevyvíjí. Zaměstnance porot akutně hledají nejen v zahraničí, dokonce taky přistupují na zaměstnávání vězňů. Samozřejmě ne všechny firmy mají o zaměstnance nouze, většina z nich však ano, a tak klidně přebírá schopné pracovníky od konkurence.

Mnozí zaměstnanci však i přes nabízené vysoké platy chtějí odejít, nejsou totiž v zaměstnání spokojení. A kdy je lepší čas na změnu práce než právě nyní v době, kdy se o volné schopné ruce pracovníka doslova perou?

Změňte práci, vše vám hraje do karet

Jak jsme zmínili, najít si dnes nové zaměstnání, to není nic extrémně těžkého. Jenom se daný člověk musí rozhodnout a podat výpověď. Mnohé firmy nabízí dokonce i možnost rekvalifikace, můžete tak začít pracovat ve zcela jiném odvětví, než jste pracovali doposud, až taková nouze o zaměstnance je.

V případě, že patříte k lidem, kteří chtějí změnit zaměstnání, pravděpodobně si vybíráte i na základě hodnocení a referencí, které najdete na internetu.

Na reference se klade důraz, ukázal průzkum

Podle nedávno prováděného průzkumu se skutečně zaměstnanci zaměřují na reference. Vybírají si práci právě na základě referencí, kterých je na internetu mnoho. Bývalí nebo současní zaměstnanci píšou o firmě, jak to v ní funguje nebo jestli práci v ní doporučují, co jim přinesla. Mnohdy se najde i hodnocení zákazníků, kteří také chtějí sdělit své zkušenosti s firmou, do které chcete nastoupit jako nová pracovní síla.

Pokud nevíte, kde najít přehledné hodnocení firem, doporučujeme webové stránky www.firemni-zkusenosti.cz nebo www.hodnoceni-firem.cz.