Domů / PR / Při hledání práce vybírejte seriózní nabídky

Při hledání práce vybírejte seriózní nabídky

Poohlížíte po novém zaměstnání či potřebujete ke své práci přivýdělek? Projíždíte inzeráty a při jejich pročítání si říkáte, že novou práci či brigádu nebude tak těžké sehnat. Ovšem při bližším zkoumání inzerátů si již tak jistí nejste. Podmínky některých nabídek práce se vám zdají pochybné? Věřte, že se vám to nezdá. Podvodníci se objevují v každém odvětví a trh práce není žádnou výjimkou.

Na co si dát pozor?

Prvním podezřelým faktorem u neseriózní nabídky práce je podmínka zaplacení nějaké vstupní částky. Často se jedná o členské nebo vstupní poplatky jejichž základě vám bude umožněn přístup do databáze. Nikdy nikam nic neposílejte, žádného přístupového kódu se nikdy nedočkáte.

Kromě vstupních poplatků je u podvodníků oblíbené požadování zaplacení materiálu, se kterým budete pracovat. Často se jedná o obálky nebo korálky. Mnoho lidí se po zaplacení žádných komponentů k práci nedočkalo. Na druhou stranu jsou takové společnosti, které zaslaly komponenty svým „pracovníkům“ a hotových výrobků se nikdy nedočkaly. Pokud vás zaujme lákavá nabídka práce Pardubice, není nic snazšího než si podrobnější informace o společnosti zjistit na internetu nebo na sociálních sítích.

Podezřele se také často jeví nabídky práce, kdy je pro pracujícího odměnou pouze provize. Tyto nabídky se hojně vyskytují na sociálních sítích ve skupinách zaměřujících na hledání práce. Ačkoliv se občas jedná o seriózní nabídky, většinou se vám zobrazí falešný profil s fotografií usměvavé slečny, která je stažená z internetu. Vybírejte z nabídek práce z důvěryhodných zdrojů , jako jsou pracovní portály. Jedním takovým je hitprace.cz.

Hledáte práci ve stejném oboru?

Zaujala vás nabídka práce Hradec Králové? Není nic snazšího, než odeslat životopis. Pokud přijde pozvání k pracovnímu pohovoru, buďte obezřetní. Někteří majitelé firem využívají pracovní pohovory ke zjištění informací o konkurenci. A právě konkurence je ve vašem životopise uvedena jako stávající nebo minulý zaměstnavatel. I tak se na pohovor řádně připravte. Na hitprace.cz najdete mnoho návodů a tipů, jak uspět.