Domů / PR / Proč mají sluneční brýle různě barevná skla?

Proč mají sluneční brýle různě barevná skla?

Sluneční brýle bychom neměli vybírat pouze podle tvaru a barvy obrouček, ale také podle barvy skla. Každá barva má jiné vlastnosti a je vhodná pro jiné aktivity.

Jakou barvu zvolit?

Díky různě zbarveným sklům poskytují sluneční brýle úlevu pro naše oči téměř za jakéhokoli počasí. Ať už vybíráme dámské sluneční brýle nebo pánské, měli bychom se změřit na barvy skel a aktivity, které s nimi budeme vykonávat nejčastěji.

  • Černá nebo šedá barva

Pomáhá redukovat prudké světlo. Díky tomu zmenšuje oslnění, ale barvy udržuje přirozené a nezkresluje vidění. Šedá skla patří mezi nejvíce univerzální. Využívají je řidiči, tlumí odlesky z vozovky. Vhodnou volbou pro řízení však nejsou skla příliš tmavá.

  • Červená a oranžová barva

Redukuje modré části viditelného spektra. Své využití nachází v zimě. Pomáhá s lepší viditelností na sněhu. S touto barvou se často setkáme u brýlí lyžařských. Díky tomu, že zvyšují kontrast a zvýrazní detaily, lépe s nimi vidíme v šeru, jsou tedy vhodnou volbou i pro další sportovní aktivity.

  • Zelená barva

Je vhodná pro běžné, každodenní používání. Snižuje jas a zvýrazňuje stíny, nezkreslí vnímání barev, snižuje oslnění. Lze ji tedy využívat i během řízení. Pomáhá snižovat únavu očí.

  • Žlutá barva

Výrazným způsobem nesnižuje jas, podporuje vyšší kontrast při zhoršených světelných podmínkách. Někdy může znesnadnit rozlišování barev. Není tedy vhodnou volbou pro řidiče.

  • Modrá a fialová barva

Minimalizuje odraz a odlesky, zvyšuje kontrast, potlačuje bílou barvu. Můžeme se s ní setkat u tenisu, neboť zvýrazní žlutý míček. Modrá barva snižuje vnímání barvy zelené a červené a není tudíž vhodná pro řidiče.

  • Hnědá barva

Zachová vnímání barev, zlepší kontrast.

Široký výběr slunečních brýlí naleznete na e-shopu naky.cz. Vyberte si zde pánské sluneční brýle, ale také brýle dámské nebo dětské.