Domů / PR / Puzzle je zábava, která neomrzí

Puzzle je zábava, která neomrzí

Pro malé i větší děti se v posledních letech staly velkým hitem puzzle. Dokonce i mnozí dospělí podlehli kouzlu skládání obrázků z malých dílků. Široký výběr nejrůznějších námětů umožňuje dětem i dospělým vybrat si skládačku podle svého přání a vkusu.

Puzzle jsou jedinečné také tím, že jimi můžete kohokoliv obdarovat, jelikož nikoho nemohou zklamat. Navíc si můžete vybírat v pohodlí svého domova, jelikož patrně největší sortiment a prodej puzzle objevíte v e-shopech. Stačí otevřít internetové stránky, konkrétně i-puzzle.cz, a vyhrne se na vás záplava nejrůznějších puzzlí pro malé i velké.

Oč se jedná?

Puzzle jsou drobné různě tvarované dílky z tvrdého papíru, ze kterých se skládá mozaika. Na obalu je vyobrazena konečná podoba, kterou je třeba z puzzlí poskládat. Děti si hledáním příslušných dílků a jejich skládáním cvičí paměť a rozvíjejí fantazii. Skládání vyžaduje určitou prostorovou představivost, což je důležité pro úspěšný duševní rozvoj dítěte. Samozřejmě, že puzzle jsou pro děti velice zábavná hra, která jim poskytuje radostný pocit po dokončení obrazce. Nejoblíbenějšími dětskými motivy jsou pohádkové výjevy, auta, oblíbené dětské postavičky nebo zvířátka.

Puzzle pro dospělé

Z puzzlí se v posledních letech stala i vyhledávaná zábava pro dospělé. Na výběr jsou nejrůznější zajímavé motivy, které mohou být ozdobou interiéru. Dokonce se pořádají i prodejní výstavy, které lákají jak zkušené „puzzlaře“, tak začátečníky. V nabídce eshopu i-puzzle.cz najdete pestrou všehochuť obrazců známých světových měst, historických památek nebo překrásných přírodních scenérií. Můžete si tak poskládat například newyorské či dubajské mrakodrapy, pohádkový hrad Neuschweinstein, idylické Štrbské pleso a celou řadu dalších obrazců, které si můžete pověsit třeba do své pracovny.

Pro náročné

V nabídce najdete jak dětské puzzle obsahující 6-24 dílků a více, tak puzzle pro dospělé, kdy můžete skládat obrazce z jednoho tisíce dílku, ale třeba i z pěti či více tisíců dílků. Pro náročné je tu i puzzle 5000 dílků. Náročnost skládání je dána konkrétním motivem. Je to zábava pro volné chvíle, která ovšem vyžaduje i určitou dávku přemýšlení.