Domů / PR / Skloňování jmen je někdy záludné, jak při něm nikdy neudělat chybu?

Skloňování jmen je někdy záludné, jak při něm nikdy neudělat chybu?

Čeština je krásný jazyk, který je velmi zvučný a bohatý. Často se říká, že pro cizince je jedním z nejtěžších k výuce. Těžký může být ale i pro našince, pro rodilé Čechy, kteří se zamotají do jeho složitostí. I když se může zdát, že vás už při psaní v češtině nic nepřekvapí, rázem můžete narazit na složitou větu, u které zaváháte s čárkami, na různé názvy, cizí výrazy a také na jména. Napsat jméno se může zdát prosté a to i tehdy, když patří cizinci. Zkoušeli jste už ale takové slovo skloňovat? To může být skutečný oříšek.

Už žádné potíže se skloňováním

Ať už píšete referát, dopis, email nebo cokoliv jiného, často musíte ohýbat jména do různých pádů. V takových případech se i zkušení lidé mohou zamotat do situací, ve kterých si nejsou jistí, jak by mělo jméno v daném pádu znít. Bojíte se trapasu? Už takovým způsobem došlo k mnoha nepříjemnostem a není to žádná ostuda, protože některá jména mohou být opravdu složitá, ať už mají německý, francouzský, anglický, ruský, ale třeba i český původ.

Chybu při skloňování jmen už nemusíte udělat nikdy a to díky portálu Sklonovani-jmen.cz. Jedná se o převelice chytrý portál, který má jasný cíl, vyskloňuje vám jakékoliv jméno. Kdykoliv budete pracovat se jmény, stačí si portál otevřít a zadat do něj jméno, které potřebujete skloňovat. Jednoduše si vyberete potřebný pád, tvar oslovení a oslovení muže nebo ženy. Následně stačí potvrdit zpracování a okamžitě se vám zobrazí správná podoba jména v daném pádu.

Portál je tu pro všechny zdarma. Každý si může zdarma zpracovat až 100 jmen. Počet jmen můžete navýšit registrací a pokud pracujete s náročnými jmény neustále, vyplatí se vám si za službu zaplatit a následně můžete přes web zpracovávat třeba i tisíce dotazů za rok. Systém je stavěný pro ohýbání libovolných jmen psaných latinkou a dokonce pracuje i s akademickými tituly, vědeckými tituly a vojenskými hodnostmi.

Jen si představte ten příjemný pocit jistoty, kdy už se nebudete muset bát, že někomu zkomolíte jméno při projevu nebo třeba v emailu. Portál pro skloňování jmen vytrhl trn z paty už mnoha lidem a může se stát i vaším praktickým pomocníkem, se kterým se už nedopustíte žádné chyby ve jméně.