Domů / PR / Spočítejte si výši měsíční zálohy na energie

Spočítejte si výši měsíční zálohy na energie

Víte, jak si správně spočítat zálohy na elektrickou energii, abyste neplatili příliš málo nebo naopak hodně? Naučíme vás, jak si výši zálohy správně propočítat.

Nejprve je nutné znát několik důležitých parametrů, tedy:

  • roční spotřebu v megawatthodinách
  • distribuční sazbu
  • výši jističe
  • název produktu, který máte sjednaný

Dvanáct měsíců, avšak jen jedenáct plateb

Všechny tyto údaje následně vložíte do takzvaného online kalkulátoru. V něm si propočítáte jak zálohy na elektřinu, tak i na plyn. Zálohy na elektřinu i plyn by měly být sjednány v takové výši, aby pokryly vaši roční spotřebu. Na druhou stranu byste také měli vědět, že ač má kalendářní rok dvanáct měsíců, dodavatelé elektřiny často platby rozdělují pouze do jedenácti plateb.

Vysoký nedoplatek je příliš riskantní

Vždy je dobré si také nastavit o něco vyšší zálohy, než je vaše aktuální spotřeba. Může se stát, že vám do domácnosti přibude nový spotřebič, a tím začnete spotřebovávat i více energie. Je lepší mít na konci roku přeplatek než vysoký nedoplatek. Tímto se mnoho lidí dostává do svízelné finanční situace a kvůli vysokému nedoplatku si pak třeba půjčují od soukromých firem na vysoký úrok.

Spolehlivý dodavatel energií

Pokud hledáte spolehlivého dodavatele elektřiny nebo plynu, můžete se poptat třeba u společnosti Elimon a.s. Jde o ryze českou firmu, která je také licencovaná, proto se nemusíte bát, že byste naletěli podvodníkům. Funguje už od roku 2004 a od té doby si vytvořila tisíce spokojených zákazníků.

Potřebujete poradit?

Můžete se na ni obrátit například ve chvíli, kdy si zařizujete nové bydlení a ještě nemáte instalovaný plynoměr či elektroměr. Pomůže vám i tehdy, když chcete změnit dodavatele, ale nevíte, co je potřeba k vyřízení změny dodavatele. Anebo se na ni obraťte v situaci, kdy potřebujete přepsat energie na jinou osobu.

Ptáte se, který je ten nejlepší dodavatel elektřiny? Ústí nad Labem a Praha jsou domovskou základnou této společnosti. A pokud si nechcete sjednávat nového dodavatele po telefonu, pak navštivte jedno z těchto dvou pracovišť. Zde s vámi specializovaní pracovníci vše vyřídí na místě a k vaší plné spokojenosti.

Titul: Nastavte si měsíční platby správně

Meta popisek: Měsíční platby za energie by neměly být příliš nízké, ale ani příliš vysoké. Poradíme vám, jak poznáte jejich správnou výši.