Domů / PR / Stínící sítě Amstor vytváří soukromí

Stínící sítě Amstor vytváří soukromí

Každý se snaží vytvořit si soukromí na zahradě, na terase či balkóně jiným způsobem. Nejčastěji jsou vidět různé textilní zábrany, rákosové rohože a jiné materiály. Nejdokonalejší je ovšem zelená stínící tkanina, která se hojně používá k zastínění tenisových či volejbalových kurtů. Její výhodou je snadné a rychlé upevnění na pletivový plot. Vedle tohoto využití se stínící sítě uplatňují i k zastínění zahradních pergol, přístřešků či teras.

Vhodné jsou i při potřebě zastínit rostliny na zahradě, k přistínění skleníků nebo dětských pískovišť. Stínící sítě jsou také čím dál častěji používány jako bezpečnostní zástěny při stavebních pracích, k zastínění lešení a k ochraně chodců před prachem nebo padající omítkou. Velice užitečné jsou stínící sítě také v zemědělství, kde se používají jako ochranné sítě na polích, v sadech, zahradách či na vinicích, které chrání plodiny před nálety ptactva.

Rozměry a další vlastnosti

Hlavní a rozhodujícím kritériem stínících sítí Amstor je výška. Na výběr je výška 100, 120, 150, 160, 180 a 200 centimetrů. Konkurence obvykle nabízí gramáž stínící tkaniny 90 g/m2, zatímco společnost Amstor prodává stínící tkaninu o gramáži 180 g/m2. Účinnost zastínění je tak až 90%. Velkou výhodou je zelená barva, která přirozeně splývá s okolní vegetací. K usnadnění a urychlení připevňování tkaniny na pletivový či jiný plot slouží oka, kterými jsou opatřeny spodní i horní okraje sítě. Oka slouží k provlékání lanka nebo vázacího drátu a jsou od sebe vzdálena pouhých 5cm. Výrobce doporučuje připevňovat stínící síť k plotu vázacím drátem nebo spojovacími sponami Rocafix.

Využití stínící tkaniny

Na klasické pletivo, ale i na plotové panely či jiná oplocení jsou stíníci sítě ideálním řešením, jak vytvořit soukromí nebo zastínit rostliny, skleníky nebo cokoliv jiného. Patrně nejčastěji se využívá k zastínění tenisových kurtů, jelikož prudké slunce velice komplikuje hráčům orientaci při hře. Předností stínící tkaniny Amstor je neprůhlednost, vysoká odolnost vůči povětrnostním vlivům a dlouhá životnost. Oproti konkurenčním výrobkům je stínící tkanina Amstor levnější. Díky pevnosti a malým vzdálenostem jednotlivých ok sloužících k upevnění sítě pomocí vázacího drátu, odolávají stínící sítě na plotech i prudkým poryvům větru.