Domů / Novinky / Tento muž za rok 2022 zaběhl 365 maratonů, tedy jeden maraton denně

Tento muž za rok 2022 zaběhl 365 maratonů, tedy jeden maraton denně

Pro mnohé je běh maratonu životním úspěchem, kulturně zafixovaným způsobem, jak prokázat sportovní schopnosti a odhodlání. Ovšem pro Garyho McKeeho je to doslova jen další den v kanceláři. McKee běžel každý den v roce 2022 maraton, aby získal peníze na léčbu rakoviny, a jednoduchý problém s násobením 42,195 km x 365 odhalí, že během roku uběhl 15 300 km, což odpovídá trojnásobnému překročení Spojených států. Proběhl 20 párů běžeckých bot, a co víc, jeho maraton byl jen předehrou k rannímu odchodu do práce v jaderném areálu Sellafield.

Pomohl získat peníze na léčbu rakoviny

Na Silvestra dokončil svůj poslední maraton za povzbuzujících davů a ​​ohňostrojů poblíž svého domova v Cumbrian. Podařilo se mu vybrat 1 milion liber za dary věnované na Macmillan Cancer Support a West Cumbria Hospice at Home.

„Nejde o vzdálenost, ale o to, že je poslední. Bude to speciální den. Rakovina postihuje každého, takže to není jen záležitost západní Cumbrie, je to národní záležitost,“ řekl McKee BBC při snídani před svým posledním závodem.

„Jen doufám, že se za námi lidé postaví a my vybereme ten milion liber. Pokud to neuděláme, nebude to tím, že jsem neuběhl 365 maratonů.“

„Je těžké vyjádřit slovy, jak jsme Garymu vděční za to, že se ujal této neuvěřitelné výzvy,“ řekla Hayley McKay, ředitelka financování a komunikace Hospice At Home West Cumbria. „Fyzická a duševní síla, kterou ukázal, je nepochopitelná.“

Poté, co McKee skončil, vyjádřil svou spokojenost lakonicky a řekl BBC „udělali jsme dobrou práci“.

V chladném a deštivém dni oslavil tento úspěch i se svými příznivci a možná se rozhodne tento neuvěřitelný úspěch zopakovat. Pokud se musíte přemlouvat, abyste několikrát za týden uběhli několik kilometrů, příběh tohoto muže může být skvělou inspirací.

Zdroj: bbc.com/news/uk-england-cumbria-64134196