Domů / Novinky / Tetovací legenda Sailor Jerry

Tetovací legenda Sailor Jerry

Doba, kdy tento dnes již legendární tatér Sailor Jerry zdobil těla, byla divoká a neúprosná. Nevěstince praskali ve švu, alkohol tekl proudem a na nedostatek drog si nikdo stěžovat nemohl. V Čínské čtvrti byl nespočet tetovacích salónů a v jednom z nich tvořil obrázky plné perverzností, humoru a lásky, Sailor Jerry.

Sailor Jerry vlastním jménem Normal Collins se narodil v roce 1911 v Chicagu, kde se jako náctiletý naučil tetovat. V tu dobu letěl klasický americký styl, který si bral inspiraci z japonských motivů na konci devatenáctého století. Jerry tomuto stylu a tvoření zůstal věrný celý život. Jedním z důvodu byl i ten, že asijské země, poznal na vlastní kůži.

Jerry si asijské umění doslova zamiloval, i když tento termín, není přesně to, co by ho vystihovalo. Jerry prožil mládí v drsné chicagské čtvrti, která byla plná mafiánů a jeho první „učitel tetování“ jej vzal na první lekci do márnice, kde se měl naučit řemeslu. Naštěstí se jednalo o drsný vtípek.sailor-jerry1

O spousty zábavných zážitků a drsných chvilek neměl Jerry nouzi. Do uhlazeného umělce s vytříbeným slovníkem, měl sakra daleko. Byl to zatvrzelý pravičák, který miloval vše americké a nenáviděl vše, co bylo proti jeho vlasti. Do toho si přijde místa, kde se nejčastěji pohyboval a již předem víte, že se do oficiální americké historie a kultury rozhodně nezapíše.

Nicméně určitě mu patří místo v neoficiální sféře americké kultury. Už jenom proto, že byl jako jeden z prvních tatérů, kteří začali spolupracovat s japonskými mistry tohoto řemesla, jménem „Hori“. Přestože, nesnášel Japonce, díky propagandě na Pearl Harbor. A tak postupem času, vznikala tetovací legenda, která nemá ve světě obdoby.

Pokud vás zajímá kompletní život Sailora Jerryho, můžete se podívat na dokument od režiséra Ericha Weisse, který nepojednává jen o jeho životě, ale skvělé atmosféře jedné dekády americké historie.