Domů / PR / Tipy a triky, jak ulovit rekordně velkého kapra

Tipy a triky, jak ulovit rekordně velkého kapra

Milujete rybaření či rybolov? Pak určitě máte přichystané udice i návnady a chystáte se do oblíbeného revíru nejen na lov kaprů, ale také na lov jiných ryb, které plavou v českých vodách. Pravdou je, že však nejvíce ryb, které plavou v českých rybnících a řekách, spadají do skupiny kaprů. Mnozí rybáři se navíc na kapry specializují a zaměřují. Chtějí ulovit svého největší kapra, jakého kdy ulovili. To se jim může podařit nejen na závodech a rybářských soutěžích, které se pravidelně během rybářské sezony konají, ale také se jim to může podařit během sobotního rána, když budou čekat, až jim rybářský prut zabere.

Pokud jste si dali za cíl ulovit toho největšího kapra ve svém života, přinášíme vám několik rad a tipů, které se vám mohou hodit. Přece jen kapři jsou gurmáni a vyplatí se vědět, jak na to. Rady a tipy mohou pomoct i těm nejlepším rybářům v oboru.

Během teplých dnů vsaďte na sladké příchutě

Boilies nebo také jinak řečeno kapří kuličky jsou ideální potravou pro kapry. Kapři je milují, ovšem musí mít vysokou nutriční hodnotu, kterou přírodní potrava nemá. Kromě toho je třeba, aby krmné boilies mělo zvláštní chuť. Zatímco v jiných ročních období se vyplatí sázet třeba na ostré příchutě, které jsou pro kapry nové, během léta doporučujeme sázet na sladké příchutě.

Právě sladké příchutě nástrah fungují na kapry doslova jako magnet. Navíc takové boilies má i výrazné, křiklavé zbarvení, což je pro kapry opět něco velice atraktivního a přitažlivého.

Nezapomínejte na výrazný pach

Do krmení doporučujeme přidat také maso. Masová potrava je pro kapry dalším magnetem, kapři moc dobře vědí, že jim dá dostatek energie. Pokud do krmení zakomponujete prvek, který bude výrazně zapáchat, máte vyhráno. Pach je totiž další silná zbraň v lovu kaprů. Svým pachem jsou typické třeba fermentované krevety.

Nepoužívejte stále jednu a tu samou návnadu

Při lovu kaprů nesázejte vždycky jenom na jednu kartu. Někdy zkuste kapra chytit na boilies, jindy zase třeba na tygří ořech, který je skvělou obměnou a neodolatelnou pochoutkou pro kapry.