Domů / PR / Víte, jak správně podávat whiskey?

Víte, jak správně podávat whiskey?

Jste milovníkem whiskey nebo si sklenku dopřejete jen výjimečně? Pořádáte párty, která má být „na úrovni“ a její součástí bude, mimo jiné, podávání kvalitní whiskey? Whiskey v mnoha lidech evokuje představu o určité úrovni životního stylu, vkusu a eleganci. Ovšem cena kvalitní whiskey nemusí šplhat do tisíců. Kvalitní a dobrou whiskey pořídíte i mnohem levněji, ušetříte a nebudete označováni za snoba. Naučte se whiskey správně podávat a věřte, že vám bude chutnat zcela jinak než dosud.

Na led zapomeňte

Možná jste se nechali inspirovat filmy, kde si džentlman vychutnává whiskey s ledem a doutníkem. Ovšem led chuť whiskey otupí a vy si ji náležitě nevychutnáte. Skotská whiskey má být podávána zásadně bez ledu, při pokojové teplotě. Jedině tak si vychutnáte její jemnou chuť.

Je pro vás whiskey příliš silná?

Pokud se vám zdá whiskey příliš silná, zkuste si naředit. Ovšem nikdy k jejímu naředění nepoužívajte sodu, nýbrž čistou nechlazenou vodu. Nechte vodu odstát, aby z ní vyprchal chlór a neovlivnil jemnou chuť whiskey. Množství vody, které k naředění whiskey použijete záleží jen na vás. Skotská whiskey je pití s vysokým obsahem alkoholu a není pro každého.

Použijte správnou sklenici

A jsme opět u onoho již zmiňovaného džentlmena z filmů se sklenicí whiskey a doutníkem. Pod pojmem „whiskovka“ si většina lidí představí nízkou sklenici s tlustým dnem a to je špatně. Možná se budete divit, ale správná sklenice na whiskey má nožičku a je z tenkého skla. Tyto sklenice jsou vhodné pro opravdové vychutnávání nebo degustaci. Pokud použijete klasické „whiskovky“ nic tím nezkazíte. Určitě whiskey nikdy, opravdu nikdy, nepodávejte jako klasického „panáka“.

Whiskey si vždy vychutnejte

Whiskey nikdy nepolykejte hned, ale chvíli ji poválejte na jazyku a zkuste ji „přežvykovat“. Její nezapomenutelná chuť se lépe uvolní a vaše chuťové pohárky budou v sedmém nebi.