Tenis patří mezi oblíbené sporty, jak u fanoušku tak u sázejících, na který si např. i v sázkové kanceláři Fortuna, můžete vsadit. Avšak i u něj platí, že k úspěchu je potřebná velká informovanost, a to nejen o samotných hráčích, ale i ostatních atributech, který mohou mít vliv na výsledek.
Velmi důležitým ukazatelem, který je třeba sledovat, je povrch, na kterém se hraje. Povrchů je hned několik, ať už je to pomalá antuka, kde míčky vyskakují hodně do výšky, tvrdý povrch, který klade velké nároky na správnou koordinaci celého těla nebo rychlý povrch v hale, kde mají výhodu především hráči s dobrým servisem. Proto je před podáním sázky klíčové, zjistit si, na jakém povrchu se zápas vlastně hraje. Přestože u špičkových hráčů si můžeme být jisti, že podají dobrý výkon na jakémkoliv povrchu, na okruhu jsou i hráči, kteří jsou konkurenceschopní pouze na svém oblíbeném povrchu, to nezřídka platí například pro některé španělské hráče, kteří jsou známí svými dovednostmi na dvorcích s antukovým povrchem.
Další statistika, která by sázkaři neměla uniknout, jsou vzájemné zápasy. Právě H2H může dost prozradit o tom, jak se bude zápas vyvíjet. Ačkoli může být hráč žebříčkově lépe postavený, na svého soupeře nestačil ani v jednom z předchozích duelů, v tom případě je třeba mít se na pozoru. Ani zde by sázejícímu nemělo uniknout, na jakém povrchu dotyční hráči spolu dříve hráli. Je jasné, že špičkoví hráči, kteří jsou v žebříčku ATP vysoko, se spolu setkávají například i několikrát za sezónu (například Djokovic a Federer), protože spolu na většině turnajů svádí bitvy v závěrečných kolech, takže se zde vliv H2H trochu ruší, neboť z tak velkého a častokrát velmi vyrovnaného vzorku zápasu nedá s určitostí říci, jak bude zápas probíhat. Avšak u níže postavených hráčů může mít a často má tato statistika velkou váhu.
Tím se dostáváme k velmi přeceňování atributu, na který především začínající a nezkušení sázkaři hodně spoléhají. Je jím postavení v žebříčku. To totiž může být kolikrát velmi zkreslující, hráč se může vracet po zranění, proto je jeho postavení horší než které by odpovídalo jeho schopnostem nebo za sebou může mít hráč období s horší formou, a přestože kvalitativně je na tom lépe než jeho soupeř, může na něj být kurz vyšší než na soupeře, který je lépe postavený. Samozřejmě i postavení v žebříčku je třeba při analýze zápasu sledovat, avšak důraz na něj kladen by měl mít pouze omezenou míru.
Pokud jste nestihli vsadit na vybraný zápas před jeho začátkem, můžete to napravit během live sázek, které jsou zvláště u tenisu velmi oblíbené. Častokrát se stává, že favorit zápasu ztratí jako první svůj servis a kurz na jeho výhru letí okamžitě nahoru. A právě toho lze snadno využít, protože zatímco by sázka před utkáním na hráče s malým kurzem příliš velkou hodnotu neměla, při live sázení, kdy se třeba favorizovanému hráči nemusí podařit vstup do utkání už je kurz mnohem lákavější.