Free songs
Home / PR / Vydejte se po Vltavě na lodi Jan Plezier
Vydejte se po Vltavě na lodi Jan Plezier

Vydejte se po Vltavě na lodi Jan Plezier

Spousta lidí tvrdí, že nejkrásnější pohled na Prahu je z paluby lodě. Můžete se o tom přesvědčit i vy, když se vydáte po Vltavě na lodi Jan Plezier. Lodní výlety touto motorovou lodí se však neomezují pouze na území hlavního města. Její pravidelnou linkou je Praha – Nelahozeves, kde se můžete vydat na prohlídku známého zámku v rodiště českého hudebního skladatele Antonína Dvořáka. Na palubě této lodi se můžete ovšem plavit i po Labi.

Historie lodě

Tato motorová výletní loď sloužila spolehlivě několik desetiletí při výletních plavbách po vodách ve Frísku. Několikrát změnila majitele i jméno a v roce 1985 ji další majitel pojmenoval po Janu Plezierovi. Až do roku 2016 sloužila na městských linkách v belgických Antverpách. Loď prodělala několik rekonstrukcí a o Vánocích 2016 ji zakoupila pražská společnost SP Praha. Po úpravách interiérů a zvýšení obsaditelnosti začala loď sloužit veřejnosti v dubnu roku 2017.

Popis lodě

Osobní motorová výletní loď Jan Plezier je vytápěná, má dvě paluby a variabilní uspořádání. Dolní paluba je krytá, horní paluba může být otevřená i zakrytá. Přístup na spodní palubu je bezbariérový. Loď je přizpůsobena na celoroční provoz a díky přístrojovému vybavení může plout i v noci. Její parametry jsou následující:

  • délka 26m a šířka 4,6m
  • maximální kapacita 100 osob, doporučená 65 osob
  • počet míst na dolní palubě je 55, na horní palubě 45

K čemu loď slouží

Prioritou jsou výlety po Vltavě a Labi, trasy vedou většinou severním směrem do Roztok u Prahy, Kralup nad Vltavou, Nelahozevsi, Mělníka a dále po Labi do Nymburka či Roudnice nad Labem. Kromě školních výletů a výletů pro veřejnost slouží loď Jan Plezier k zajištění gastroservisu při mimopražských akcích, k pořádání společenských a kulturních akcí, koncertů, konferencí. Například pro pořádání konferencí, školení a seminářů má výletní loď Jan Plezier kompletně ozvučené všechny prostory, dostatek 220V zásuvek po celém obvodu dolní paluby, WiFi, velký mixážní pult a další technické vybavení. Společnost SP Praha se umí operativně přizpůsobit požadavkům objednatele, jelikož není vázána žádnými dlouhodobými kontrakty. Více informací najdete zde http://janplezier.cz/

Scroll To Top