Domů / PR / Výživné hmyzí granule pro vaše chlupáče

Výživné hmyzí granule pro vaše chlupáče

Také jste si všimli toho, že se na našich talíř stále častěji objevuje hmyz a pokrmy z něj již ochutnala celá řada lidí. Díky tomu s začíná dostávat do podvědomí nás všech. Ještě před nedávnou dobou bylo téměř nemyslitelné, že bychom konzumovali pokrmy, na jejichž přípravu se používá právě hmyz, ale v poslední době se na potravinový trh dostává celá řada produktů, jejichž základ tvoří právě hmyz. Mnozí tento nový trend nazývají revolucí ve světě potravin a celá řada společností do tohoto nového výživového směru investuje nemalé finanční prostředky.

Je hmyz fenoménem výživy?

Celá řada odborníků považuje jedlý hmyz za jeden z hlavních a velmi důležitých trendů budoucnosti v oblasti výživy. Organizace spojených národů rozšiřuje globální povědomí, které se týká tohoto nejen ekologického, ale i výživného zdroje bílkovin a zdá se, že hmyzí produkty se v dohledné době stanou běžnou a trvalou součástí našeho potravinového systému.

Co hmyz obsahuje?

Hmyz je bohatým zdrojem bílkovin, čehož si začínají všímat i výrobci krmiv. Omega-3 mastné kyseliny, které také hmyz nabízí, jsou velmi důležité pro podporu zdravé pokožky i srsti a hrají velkou roli i v pohyblivosti vašeho psího mazlíčka. Mezi další pozitiva patří prevence artritidy a rakoviny. Hmyzí moučka je těmito mastnými kyselinami nabitá. Jejím dalším zdrojem jsou pouze losos nebo krevety.

Proč jsou granule s obsahem hmyzu vhodné?

Možná si nyní celá řada z vás klade otázku, zda jsou granule s obsahem hmyzu vhodným krmivem pro vašeho chlupáče. Zda je to vůbec přirozené. Hmyz je přirozenou součástí jídelníčku vašeho psa. Určitě občas vidíte, jak uloví mouchu nebo si pochutná na pavoukovi. Tato super potravina je pro psy nejen vhodná, ale i zdraví prospěšná. Hmyzí moučka nabízí 2x více bílkovin, než moučka hovězí. Krmivo s jejím obsahem je tedy nutričně vyvážené, biologicky vhodné, ale také snadno stravitelné. Jsou vhodnější volbou pro psí alergie a intolerance, což prokázal i výzkum, který se v této oblasti prováděl. Hmyzí bílkovina totiž není běžnou součástí krmiv a krmivo Insect se tak stává dokonalou alternativou krmení pro psy, kteří mají alergii či jakoukoli intoleranci vůči tradičním druhům bílkovin.

Více informaci o složení naleznete na portálu granulebardog.cz.