Domů / PR / Vyzkoušejte Anglicko český slovník online

Vyzkoušejte Anglicko český slovník online

Máte-li přístup k internetu, můžete využít skvělého projektu, kterým je Anglicko český slovník. Jedná se o optimální pomůcku zejména pro studenty, ale využívat jej může prakticky kdokoliv. Tato služba funguje on-line a zcela zdarma.

slovnikSlovník je nepostradatelným pomocníkem studentů, překladatelů, ale i běžných lidí, kteří potřebují znát správný výraz okamžitě a nemají k dispozici slovník v klasické tištěné podobě. Hledání ve slovníku na počítači je rozhodně pohodlnější i rychlejší, než se orientovat v klasickém slovníku. V on-line slovníku naleznete zhruba 150 tisíc překladů anglických slov z projektu „GNU/FDU Anglicko – Český slovník“. Kromě toho tento podrobný slovník obsahuje přibližně 880 překladů z „Česko – anglického slovníku pro interkulturní spolupráci“, který vznikl v rámci projektu č. cz.1.04/5.1.01/77.00416.

Pokud vám tento anglický slovník bude vyhovovat, můžete jej mít k dispozici skutečně kdykoliv, neboť si jej můžete uložit ve svém počítači například jako oblíbené. Jeho používání je naprosto jednoduché a snadné. Zadáte anglické slovo, u kterého se vám zároveň zobrazí jeho český výraz.

england-152143_640

Někdo si potrpí na bohatou knihovnu, ve které nesmí chybět ani nejrůznější slovníky. K základní jazykové výbavě patří zejména angličtina, díky níž se dorozumíte všude na světě. Proto bývá anglicko-český a česko-anglický slovník nejčastějším téměř v každé odborné i domácí knihovně.

Ovšem daleko jednodušší je mít slovník ve svém počítači a pokud si jej uložíte ještě mezi oblíbené, stačí mít zapnutý počítač a potřebný překlad zjistíte okamžitě. Stačí prostě hledané slovo napsat v angličtině a okamžitě vidíte jeho český překlad.

Specifičnost on-line slovníku spočívá v několika možnostech. Vedle napsání anglického výrazu můžete využít i abecedního seznamu obsahujícího stovky slov přímo zde zobrazených, dále nejčastější fráze nebo synonyma. Například při zadání českého slova se vám zobrazí všechna podobná slova v angličtině.