Domů / Novinky / YouTubeři vyrobili plně automatický kulomet na vrhání nožů s laserovým zaměřováním

YouTubeři vyrobili plně automatický kulomet na vrhání nožů s laserovým zaměřováním

YouTube kanál Quint Builds, duo otce a syna, přináší mnoho zajímavých inspirací, která vás určitě nadchnou. Ve svém nedávném videu dvojice vyvinula laserem zaměřovaný, plně automatický kulomet vrhající nože.

Inspirováno filmem

Video říká, že youtubeři se inspirovali filmem Under Siege, kde voják námořnictva hází nože na své nepřátele. „Teoreticky je to jednoduché,“ říká youtuber ve svém klipu.

„Přizpůsobte rotaci nožů vzdálenosti tak, aby špička zasáhla cíl. Ale v praxi je to těžké. Existuje tolik jiných způsobů, jak může nůž zasáhnout prkno a já jsem je všechny našel.“

YouTuber tuto skutečnost demonstruje na prkně, které je zasaženo ze všech stran přicházejícími noži. Poté dodává, že i když dosáhne určitého úspěchu s určitou vzdáleností, změna této vzdálenosti vyžaduje, aby začal celý proces znovu.

„Špičková technologie by to měla dělat snadno, pokud dokážeme zabránit tomu, aby se sama zničila,“ varuje YouTuber.

Jaké jsou cíle youtubera pro tento projekt?

Chtějí stroj, který dokáže přilepit vrhací nože po sobě na vzdálenost tří až pěti metrů a který nemá žádné dráty, které by jej připoutaly k externímu zdroji energie nebo počítači. A konečně chtějí zařízení, které je dostatečně lehké na přenášení, tedy méně než nebo 9 kg.

YouTubeři začínají měřením rychlosti hozeného nože. Je to asi 10 metrů za sekundu. Dalším krokem je vymyslet zařízení, které dokáže spustit nůž podobnou rychlostí a rotací.

Toto zařízení bude tvořit hlavní část nové zbraně a sestává z motorů a kladek.

Výkonové motory

„Nevím, jestli najdeme motory dostatečně výkonné a rychlé, aby házely jako člověk,“ varuje youtuber. Zvládne tento těžký úkol?

Řešením jsou vysoce výkonné servomotory. Výsledný stroj vyžaduje docela výkonné baterie, ale youtuberům se to podaří otestovat.

Bohužel stále není dostatek točivého momentu, aby urychlil hmotu nože natolik, aby mohl být vržen lidskou rychlostí. YouTuber se pak rozhodne použít dvě z těchto zařízení vedle sebe, zdvojnásobí výkon a poběží jedno rychleji než druhé, aby točilo nožem, jak chtějí.

„Přemýšlejte o tom jako o jedné z těch helikoptér. Je to složité, ale můžete to točit a házet zároveň,“ říká youtuber.

Spojení dvou motorů dohromady vyžaduje velmi robustní základnu. Proto youtubeři volí jako základ kov a efektně jej rozřezávají na všechny potřebné části.

Pro zuby zbraně používají výkonnou 3D tiskárnu, protože každá část, kterou se motory pohybují, musí být co nejlehčí. Jakmile jsou všechny díly vyrobeny, dvojice sestaví svou impozantní zbraň a přistoupí k jejímu testování.

A ejhle, funguje to báječně. Nedoporučovali bychom, abyste to zkoušeli doma, ačkoli lze experiment zopakovat,