Domů / PR / Zajistěte bezpečí vašich dětí v silničním provozu

Zajistěte bezpečí vašich dětí v silničním provozu

Chodí váš potomek již sám do školy, z družiny na kroužek a samotný nebo s kamarády jde také domů? Jste vášnivým cyklistou a od jízdy vás neodradí ani špatné počasí či zkracující se dny během podzimních a zimních měsíců. Zhoršená viditelnost zapříčiněná mlhami, mrholením, deštěm nebo hustým sněžením je důvodem častých nehod na silnicích. Na mokré nebo zasněžené vozovce se prodlužuje brzdná dráha a řidič často zahlédne přecházejícího nebo jedoucího cyklistu příliš pozdě a dochází k havárii, které se dalo velice snadno předejít.

Buďte vidět

Základem bezpečnosti, kromě vnímání silničního provozu, je být viděn vždy a všude. Reflexní prvky na kolo zajistí, že vás žádný řidič nepřehlédne ani v úplné tmě a včas na vás na silnici zareaguje. Reflexní prvky v moderním designu však mohou také vaše kolo „zdobit“, což ocení především děti, ale také mnoho dospělých.

Na cestách do školy pro děti, kdy je ráno ještě tma, ale už bývá hustý provoz, je důležité, aby byly děti vidět již z dálky. Opatřete jim reflexní pásky, reflexní přívěsky nebo reflexní samolepky, které si mohou nalepit na batoh. V žádném případě neuděláte chybu, pokud jim pořídíte od každého něco a děti budou vidět zepředu, zezadu, z boku, zkrátka z každého úhlu. Čím více prvků, tím dříve ho řidič na silnici zpozoruje a stihne včas zareagovat.

Pro zcela malé děti, není od věci, pořídit reflexní vestu, která je ideální pro děti při jejich sportovních aktivitách – kolo, inline, koloběžka apod.

Kde sehnat stylové reflexní prvky?

Mnoho dětí nechce reflexní doplňky nosit, protože se jim nelíbí na což reagovalo mnoho výrobců a své reflexní prvky přizpůsobili malým školákům. Velký výběr reflexních prvků, kde si vyberou nejen děti, ale i dospělí naleznete na abreflex.cz. Tvary, barvy, provedení, typ reflexního prvku – záleží jen na vás čemu dáte přednost.