Domů / Novinky / Zastavte to! Společnosti v Evropě lidem implantují mikročipy pro placení i identifikaci

Zastavte to! Společnosti v Evropě lidem implantují mikročipy pro placení i identifikaci

Bojíte se budoucnosti, ve které vás budou vlády sledovat na každém kroku a budou mít pod kontrolou vše, co děláte? Chtěli byste být sledovaní a aby se vám počítal sociální kredit podle toho, jak se chováte? Pro většinu lidí je to noční můra, ale vzniká stále více společností, které tyto technologie propagují a to dokonce přímo v Evropě. Britská společnost Walletmor nabízí lidem, aby si za 249 liber nechali umístit do ruky implantát s mikročipem, který umožní placení.

Tuto děsivou technologii už vyzkoušela řada lidí

Nejprve jsme platili v hotovosti, dalším krokem byly platební karty, na které si většina populace rychle zvykla. Platební karty jsou stále více nahrazovány chytrou elektronikou, tedy smartphony, chytrými hodinkami a prsteny. Dalším krokem mají být implantáty, které bude mít každý v těle.

Společnost Walletmor láká lidi na pohodlí, protože budou mí implantát s platebním mikročipem v ruce a už u sebe nebudou muset nosit kreditní karty. Implantát se skládá z NFC čipu, NFC antény a biopolymeru. NFC čip má v sobě uložená data, která se týkají účtu. NFC anténa umožňuje čipu navázat komunikaci s platebním terminálem. Biopolymer je materiál, ze kterého je vyrobena vnější vrstva implantátu. Přímo na svém webu walletmor.com má společnost recenze různých lidí, kteří hovoří o této technologii jako o vítaném pokroku.

Ve Švédsku dávají lidem do těla mikročipy, které nahradí klíče, peněženku i občanku

Pokrok, které vede k likvidaci svobody

Jedná se o pokrok, který vede ke konci svobody. Když budou mít lidé čipy v ruce, snadno pak přijmou čipy v hlavě, které chválí Elon Musk. Jakkoliv to může vypadat neškodně, jedná se o technologii, před kterou varovala celá řada odborníků. Nakonec se z lidí stanou otroci systému a budou neustále pod dohledem, jako je to v Číně. Každý váš krok bude zaznamenávat počítač a vaše svoboda rázem zmizí. Naše fyzické tělo je dokonalý výtvor přírody, nebo chcete-li boha. Například v České republice se plánuje, že by občanské průkazy měly mít elektronickou podobu. Jde o nebezpečný krok, který opět směřuje k tělesným implantátům s čipem.

Jak se implantátům a sledování bránit?

Existuje jednoduchý způsob, jak podpořit tradiční hodnoty – plaťte v hotovosti a odmítejte tyto technologie. Pokud obchod platbu v hotovosti nepodporuje, vyhněte se mu. Záleží pouze na přístupu lidí, je potřeba nekoukat na přítomnost, ale na budoucnost, tedy na to, k čemu taková technologie směřuje. Vládnoucí korporace a vlády chtějí mít lidi pod kontrolou a vědět o všem, co dělají. Je potřeba na to myslet a nedovolit, aby do našeho těla kdokoliv vkládal implantáty s čipy, ať už za účelem placení, ověřování totožnosti nebo sledování.

Obrázek: YT screenshot z NBC News