Domů / PR / Zažijte jedinečnou dovolenou v obklopení přírodou a horami

Zažijte jedinečnou dovolenou v obklopení přírodou a horami

Patříte mezi dobrodruhy a nadšené turisty? Nevydržíte ani o dovolené v klidu a potřebujete kvalitní vyžití turistické i přírodní? Vydejte se proto na dovolenou někam, kde se jistě nudit nebudete. Přinášíme vám 2 tipy.

Nízké Tatry

Naplánujte si dovolenou v Nízkých Tatrách. Jedná se o pohoří a krajinnou oblast, která se nachází v části středního Slovenska. Celá tato oblast je chráněna jako národní park. Nízké Tatry lákají turisty nejen z celého Slovenska, ale také z okolních zemí. Národní park leží v údolí, které je tvořeno řekami Váh a Hron a nabízí opravdu pestré možnosti trávení letní dovolené.

Výlety a turistika

Hlavním lákadlem je samozřejmě příroda. Nejvyšším vrcholem Nízkých Tater je Ďumbier, Štiavnica, Chopok atd. Vystoupat můžete na vybraný vrchol a kochat se jedinečnými výhledy na okolní krajinu. Po hlavním hřebenu vede také 9 km dlouhá turistická trasa Hrdinů SNP. Načerpat síly můžete vždy v horských chatách a užívat si méně náročných i řádných turistických cest. Jedinečným zážitkem je například i výlet lanovkou na hřeben Nízkých Tater. Příjemné ubytování vám zde nabízí hotely Nízké Tatry.

Kaprun

Kaprun je obcí v Rakousku, která leží v okrese Zell am See. Jedná se o nesmírně známé středisko zimních sportů, ale také letní turistiky. Za návštěvu jistě stojí světoznámé jezero Zeller See, které leží u historického města Zell am See a jedná se o vyhledávané rekreační středisko. Leží pod vysokými horami v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn i městečka Kaprun. Za návštěvu zde jistě stojí přehradní jezero Mooserboden, které náleží do komplexu kaprunské vodní elektrárny, ale také kaprunský hrad, soutěska Sigmund-Thun-Klamm a odpočinout si můžete v lázeňském komplexu Tauren Spa. Vyberte si vhodné ubytování Kaprun a můžete vyrazit.