Domů / PR / Zdravotní matrace pro spokojený spánek

Zdravotní matrace pro spokojený spánek

Výběr matrace není radno podceňovat, neboť na ní trávíme velkou část svého života. Na jejím pohodlí se podílí nejen materiál, ze kterého je vyrobená, ale ovlivňuje jí i celá řada dalších faktorů.

Faktory podílející se na výběru matrace

Aby se nám na matraci pohodlně spalo, je potřeba zohlednit hned několik faktorů. Patří mezi ně věk, hmotnost osoby, tuhost matrace a nemalou roli hraje i poloha během spánku. Speciální kategorii pak tvoří ortopedické a zdravotní matrace.

  • Věk

Velkou roli hraje výběr matrace pro děti a seniory. U dětí jsou vhodnější volbou matrace spíše tvrdší, neboť jejich páteř se stále vyvíjí a potřebuje pevnou oporu. Pro seniory jsou vhodnou volbou matrace středně tvrdé. Neměla by být příliš tuhá, aby nezatěžovala klouby. Z příliš měkké matrace se jim zase bude hůře vstávat.

  • Hmotnost

Osoby s nižší hmotností mohou sáhnout do nabídky matrací měkčích. Ti, kdo mají hmotnost vyšší, by měli volit matrace tvrdší. Lépe tak zajistí oporu těla.

  • Spánkové polohy

Matrace by měla tělo podepřít. Jestliže spíte na zádech, pak je vaše hmotnost rozprostřená rovnoměrně. Volit matraci můžete podle pocitu. Spíte-li na boku, pak je tělo zatěžováno nerovnoměrně. Nejvíce to je rameno a bok. Vhodnou volbou jsou matrace měkčí.

Zdravotní a ortopedické matrace

Trpíte-li alergiemi nebo bolestmi zad, pak byste měli sáhnout do nabídky speciálních matrací ortopedických nebo zdravotních.

Zdravotní matrace se vyrábějí ze speciálních hypoalergenních materiálů a musejí splňovat přísná kritéria a certifikace. Ortopedické matrace jsou na tom obdobně.

Kvalita za přijatelnou cenu

Kvalitní matrace nabízí společnost PURTEX – český a slovenský výrobce klinicky hodnocených matrací a postelí.

Pro svoji výrobu využívá pouze materiály, které splňují potřebné certifikace a využívá ty nejmodernější evropské technologie. S výrobou má dlouholeté zkušenosti. Veškeré výrobky odpovídají požadavkům pro označení CE.